Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн
анализы перед прививкой от COVID-19

Які аналізи треба здати перед щепленням від COVID-19

Переваги вакцинації явно переважують ризики, пов’язані із зараженням коронавірусною інфекцією. Проте щеплення обросло безліччю міфів. Бажання пройти додаткові дослідження, щоб перестрахуватися від можливих ускладнень, на цьому тлі є цілком закономірним. Спробуймо розібратися, навіщо здавати аналізи перед щепленням від COVID-19, а у яких випадках етап діагностики можна пропустити.

Чи потрібно здавати аналізи перед щепленням від COVID-19

Немає єдиного протоколу, що регламентує аналізи перед щепленням від COVID-19, які необхідно здати обов’язково. Мало того, здоровим людям проходити додаткове обстеження перед вакцинацією зовсім не потрібно. Якщо у вас немає протипоказань, зробити її можна без будь-якої підготовки.

Здавати аналізи перед щепленням потрібно лише певним групам пацієнтів. Попередньо проконсультуватися з лікарем слід, якщо в анамнезі є такі патології:

 • хронічні хвороби печінки та нирок;
 • порушення функції щитоподібної залози;
 • цукровий діабет;
 • патології системи кровотворення;
 • гострий коронарний синдром;
 • епілепсія та інші збої у роботі ЦНС;
 • гостре порушення мозкового кровообігу;
 • міокардит, ендокардит, перикардит.

Перед тим як зробити щеплення, здоровим людям варто спостерігати за станом організму протягом двох тижнів. Протипоказаннями є:

 • алергічна реакція на компоненти вакцини (полісорбат-80, поліетиленгліколь);
 • ГРВІ, бронхіт, пневмонія;
 • загострення інфекційних чи хронічних хвороб.

При цьому алергія на харчові продукти, домашніх тварин, пил або пероральні ліки не належать до протипоказань.

Какие анализы сдавать перед прививкой от COVID-19

Усі вакцини, що застосовуються в Україні, схвалені ВООЗ. Вони пройшли необхідні клінічні випробування, це підтверджує їхню безпеку. Як і у випадку з іншими щепленнями, після вакцинації проти COVID-19 деякі люди можуть відчувати помірні побічні ефекти. Найчастіше вони проходять самостійно за один-два дні. Найпоширеніші їх прояви:

 • слабкість, швидка стомлюваність;
 • почервоніння, набряк, тяжкість або болючі відчуття в місці ін’єкції;
 • підвищена температура, озноб, ломота у м’язах;
 • головний біль.

Які аналізи здавати перед щепленням від COVID-19: перелік

Якщо хочете переконатися, що організм готовий до щеплення, у медико-діагностичному центрі Biolab Diagnostic ви можете пройти комплексне обстеження перед вакцинацією COVID-19 (пакет №52). В панель входять: розгорнутий аналіз крові з підрахунком лейкоцитарної формули, ШОЕ, D-димер, коагулограма, тест на сечовину, загальний та С-реактивний білок, білірубін, креатинін, імуноглобулін IgE.

За бажанням ви можете вибрати окремі профільні тести:

 • Загальний аналіз крові дозволяє визначити наявність запального процесу та/або загострення хронічних захворювань (навіть за відсутності виражених симптомів).
 • Коагулограма показує рівень згортання крові, дозволяє прогнозувати ризики утворення тромбів. Як додатковий скринінг іноді доцільно здати аналіз на Д-Димер.
 • Алергопроби дозволяють виключити надчутливість до компонентів вакцин.
 • Аналіз на С-реактивний білок є індикатором гострої фази запалення. СРБ використовують для діагностики патологій стінок судин, атеросклерозу, серцево-судинних або аутоімунних захворювань.
 • Аналіз на антитіла до коронавірусу (IgG, IgM) показує готовність організму чинити опір інфекції. Позитивний показник IgM свідчить про гострий перебіг захворювання, а це вагомий привід почекати з щепленням до одужання.

Успішне одужання після ковіду — не привід відмовлятися від вакцинації. Імунна відповідь на щеплення сильніше заробленої природним шляхом у ході хвороби. Не вакциновані люди та ті, що вже перехворіли, ризикують заразитися знову, при цьому вони не захищені від нових штамів коронавірусу та тяжкого перебігу захворювання.

анализы перед прививкой

Жодна вакцина не дає 100% гарантії не заразитися, але знижує цю ймовірність на 72–96%. Компоненти препаратів, що вводяться, сприяють формуванню імунних клітин пам’яті — під час зустрічі з вірусом організм зможе дати йому гідну відсіч. У разі зараження щеплені пацієнти переносять хворобу у легшій формі та оберігають себе від ризику ускладнень. Однак вакцинованим людям потрібно дотримуватися тих самих запобіжних заходів: носити маску, мити руки, уникати масових зборів, частіше провітрювати приміщення.

Нагадуємо, що цей матеріал має рекомендаційний характер. У кожної людини індивідуальні особливості організму та історія хвороби. Тому підказати, які аналізи треба здати перед щепленням COVID-19, може лише ваш сімейний лікар.

Cлідкуйте за нами у соцмережах

Останні новини

Витамин Д

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D і як перевірити його рівень у крові?

Користь вітаміну Д неоціненна для розвитку дітей, нормальної життєдіяльності дорослих. Надходження елемента в організм обумовлено…

Антиген, ПЦР или ИФА

Антиген, ПЛР чи ІФА. У чому різниця?

Сезонне зниження імунітету — не рідкість. Несприятливі погодні умови можуть похитнути здоров’я. Підвищена температура, закладеність…

Почки

Як зрозуміти, що з нирками проблеми?

Нирки — це життєво важливий парний орган системи виділення, основна функція якого — виведення продуктів…