Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн
Какие анализы нужно сдать после выздоровления от КОВИД-19?

Які аналізи слід здати після одужання від COVID-19?

Впоратися з ковідом — велика перемога. Проте загальне нездужання може зберігатися до 412 тижнів після того, як вірус залишив організм. У 1035% перехворівших лікарі відзначають розвиток постковідного синдрому, а серед госпіталізованих пацієнтів цей показник досягає 85%. Лонг-ковід негативно впливає на якість життя, але головна його небезпека — у розвитку ускладнень. До симптомів, що мають насторожувати, відносяться:

 

  • втрата або спотворення нюху/смаку;
  • занепад сил;
  • розфокусування уваги;
  • головні болі;
  • безсоння;
  • біль у м’язах;
  • стрибки тиску;
  • залишковий кашель;
  • задишка, проблеми з диханням.

Коронавірусна інфекція б’є по всіх системах організму. Щоб виключити та своєчасно усунути розвиток ускладнень, важливо провести всебічну діагностику. Здати аналізи необхідно навіть у тому випадку, якщо хвороба протікала у легкій формі.

Аналіз крові на згортання

Коронавірусна інфекція посилює згортання крові. Порушення коагуляції та утворення тромбів — одне з найнебезпечніших ускладнень COVID-19. У разі тяжкого та середньотяжкого перебігу хвороби підвищується ризик множинних мікротромбів у легенях, а також тромбозу глибоких вен на ногах. Згустки, що відірвалися, переміщаються по кровотоку і збільшують ризик закупорки судин — аж до летального наслідку.

Какие анализы нужно сдать после выздоровления от КОВИД-19?

Переконатися, що стан крові повернувся до норми, допоможе коагулограма. Це дослідження показує поточний баланс гемостазу. З одного боку, воно дає змогу оцінити активність білків, що відповідають за зупинку кровотечі у разі травм. З іншого боку, наскільки кров зберігає свою плинність і здатність проникати навіть у найдрібніші капіляри, не закупорюючи їх.

 

Паралельно лікар може призначити аналіз крові на д-димер. Дослідження показує кількість молекул фібрину, що у разі тромбоутворення істотно зростає. Підвищений рівень д-димеру також може вказувати на наявність запалення та інших патологій.

Рівень вітаміну D

Половина населення планети стикається з дефіцитом вітаміну D. Особливо гостро проблема стоїть в осінньо-зимовий період, коли сонячного світла не вистачає для повноцінного синтезу шкірою. Нестачу вітаміну D пов’язують із важким перебігом COVID-19 та ймовірністю розвитку цитокінового шторму — вкрай небезпечного збою імунної системи, під час якого організм атакує свої ж клітини, провокуючи гостре запалення, що розростається.

 

Навіть за позитивного прогнозу дефіцит вітаміну D уповільнює одужання. Він регулює засвоєння кальцію та фосфору, які безпосередньо впливають на роботу більшості систем організму. Недостатній рівень цього вітаміну може стати причиною підвищеного згортання крові, погіршення нервової провідності, слабкості м’язів, порушень у роботі щитоподібної залози, серця, нирок та органів ШКТ.

Загальний аналіз крові

У ході ЗАК оцінюються показники лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів, гемоглобіну та гематокриту. Вони дозволяють визначити наявність запального процесу, рівень згущення крові, а також успішність проведеного лікування. Ви можете здати загальний аналіз крові в Києві в одному з відділень Biolab Diagnostic або скористатися викликом медсестри для забору матеріалу вдома.

Аналіз на C-реактивний білок та феритин

СРБ — маркер гострої фази запалення. Він може вказувати на патологічні процеси у стінках судин, розвиток атеросклерозу, серцево-судинних чи аутоімунних захворювань ще до появи вираженої симптоматики. Для пацієнтів із тяжким та середньотяжким перебігом COVID-19 аналіз на С-реактивний білок — один із ключових методів діагностики ускладнень наявних хронічних захворювань. Також він є індикатором розвитку постковідного синдрому.

Какие анализы нужно сдать после выздоровления от КОВИД-19?

Феритин — ще один маркер запалення, який дозволяє оцінити рівень тяжкості перенесеної інфекції. Як бонус він показує загальний рівень заліза — від його кількості залежить швидкість відновлення організму після хвороби.

Загальний аналіз сечі

Для повноти картини лікар може рекомендувати паралельно здати сечу. Дослідження засноване на мікроскопії осаду: якісне та кількісне визначення нерозчинних сполук дає додаткову інформацію про запальні та інфекційні процеси. Це простий та точний метод діагностики порушень роботи нирок, печінки, серця, щитоподібної залози. Він не тільки допомагає вчасно виявити патологію, але й оцінити загальний стан організму після прийому ліків.

 

З Biolab Diagnostic загальний аналіз сечі у Києві тепер можна здати, не виходячи з дому. Завдяки послузі виїзного забору більше не потрібно морочитися над пошуком стерильних герметичних ємностей та везти біоматеріал через пів міста.

Аналіз крові на антитіла до коронавірусу

На 714 день із моменту зараження організм починає виробляти антитіла IgM. Їх замір дозволяє відстежити стадію розвитку інфекції, ступінь заразності пацієнта, а також момент, коли вірус повністю переможений.

 

Антитіла IgG виникають на 1014 день із моменту зараження або введення першої дози вакцини. Кількість IgG допомагає оцінити імунну готовність організму — наскільки потужну відсіч він зможе дати вірусу в майбутньому.

 

Провести аналіз крові на антитіла до коронавірусу має сенс не тільки після одужання від COVID-19, але також у разі підозри на безсимптомний перебіг хвороби або після вакцинації.

 

Навіть якщо аналізи в нормі, після одужання від ковіда організму потрібен деякий час на реабілітацію. Намагайтеся уникати зайвого стресу, плавно збільшувати повсякденні фізичні та розумові навантаження, гуляти на свіжому повітрі, збалансовано харчуватися та більше відпочивати.

Cлідкуйте за нами у соцмережах

Останні новини

Витамин Д

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D і як перевірити його рівень у крові?

Користь вітаміну Д неоціненна для розвитку дітей, нормальної життєдіяльності дорослих. Надходження елемента в організм обумовлено…

Антиген, ПЦР или ИФА

Антиген, ПЛР чи ІФА. У чому різниця?

Сезонне зниження імунітету — не рідкість. Несприятливі погодні умови можуть похитнути здоров’я. Підвищена температура, закладеність…

Почки

Як зрозуміти, що з нирками проблеми?

Нирки — це життєво важливий парний орган системи виділення, основна функція якого — виведення продуктів…