В лабораторії діє жива черга, максимальний час очікування – 10 хв. Пропонуємо вам заощадити час та гроші і скористатися послугою онлайн оплати. При оформленні та оплаті аналізів онлайн — отримайте знижку 10%.
Лямблія (Giardia lamblia) сумарні антитіла IgA, IgM, IgG
Сумарні антитіла (IgM, IgA, IgG) до лямблій – високоспецифічний тест, який дозволяє виявити в крові антитіла до лямблії.
Лямбліоз – захворювання, викликане Giardia lamblia, які уражають дванадцятипалу та тонку кишку, супроводжується персистуючою діареєю. Життєвий цикл включає в себе дві стадії: стадію цисти (циста) і вегетативну (трофозоїт – здатна до харчування та розмноження).
Циста знаходиться у зовнішньому середовищі та потрапляє в організм людини через брудні руки, немиті фрукти та овочі, а також через некип’ячену воду. Резервуаром інфекції є не лише людина, а й багато інших ссавців (коти, собаки, бобри, і т.д). Інкубаційний період триває від 3 до 42 днів.
Лямблії відносяться до типу джгутикових і є збудником лямбліозу. Потрапляючи в організм людини, лямблії заселяють слизову дванадцятипалої, тонкої кишки і порушують перистальтику, функцiї травлення та всмоктування. В результаті виникає дисфункція кишечника, яка проявляється діареєю. При лямбліозі можуть вражатися жовчовивідні протоки, жовчний міхур, підшлункова залоза, відбувається виснаження імунної системи (кишечника, загального імунітету), виникає тривале загострення наявних хронічних захворювань, посилюється прояв алергозалежних дерматозів.
Клінічні форми лямбліозу:
- безсимптомна колонізація — найчастіша (у більшості випадків спонтанно минає);
- гострий гастроентероколіт (триває 7–14 днів, при відсутності лікування у 30–50 % хворих переходить у хронічну форму): переважає діарея (водяниста, без крові і слизу у калі) і спазмуючий біль в епігастральній ділянці (диспепсичні симптоми);
- можливі слабкість, метеоризм, порушення апетиту і втрата маси тіла, рідше — блювання та гарячка;
- хронічний синдром шлунково-кишкових симптомів із порушенням всмоктування (cтеаторея) — симптоми, схожі на гостре захворювання, але менш тяжкі, періодично повторюються; у дітей призводить до гіпотрофії і затримки росту;
- атипові симптоми: кропив’янка, реактивний артрит. Можливий розвиток вторинної непереносимості лактози, кахексії, холангіту та холецистит.
Коли треба здавати аналіз на лямблії?
- Діагностика гострого і хронічного лямбліозу (в комплексі з клінічною картиною, позитивним результатом мікроскопії калу).
- Діагностика безсимптомного носійства.
- Діагностика лямбліозу з сальмонельозом, ірсинiоз, амебіазом, ротавірусною інфекцією.
- Глистні інвазії: амебіаз, лямблiоз, коліти та тяжкі виразкові ураження спричинені Balantidium coli.
Підготовка та умови здачі аналізу
- Аналіз крові на антитіла до лямблій необхідно здавати вранці натщесерце.
- За 12 годин до аналізу крові на антитіла до лямблій необхідно пити чисту негазовану воду в звичайному режимі.
- Безпосередньо перед здачею крові слід відпочити 10-20 хв.
- Дітей до 5 років бажано поїти кип’яченою водою (порціями до 200 мл протягом 30 хвилин); для грудних дітей витримати максимально можливу паузу між годуваннями.
- Необхідно попередити реєстратора/медсестру про прийом будь-яких лікарських засобів або порушень вищевказаних правил.
Опісторхи (Opisthorchis felineus) антитіла Ig G
Опісторхії (Opisthorchis felineus), антитіла IgG – аналіз, який показує, чи виробляє організм антитіла у відповідь на зараження паразитом двуустка котяча – видом плоских хробаків класу трематод. Виявлення антитіл – це лабораторне підтвердження факту зараження опісторхів. Паразит передається через вживання недостатньо обробленої риби сімейства коропових.
Антитіла IgG до Opisthorchis felineus використовують для виявлення паразита, який провокує виникнення опісторхозу. Даний вид імуноглобулінів виробляється через 6-8 тижнів після інфікування, свого максимального значення досягають через 2-3 місяці, зберігаються в сироватці крові протягом тривалого часу.
Опісторхоз – гельмінтоз, який уражає гепатобіліарну систему та підшлункову залозу. Основним джерелом зараження є домашні та дикі тварини, які харчуються рибою, а також людина яка інфікована паразитом. Яйця виділяються в навколишнє середовище з калом, при потраплянні в воду, їх заковтують молюски бітінії, саме в них відбувається розмноження та розвиток O. Felineus з утворенням личинок – церкарій. Після чого личинки потрапляють до риб сімейства коропових, в м’язах перетворюються в цисти у вигляді метацеркарію. Людина в свою чергу заражається при вживанні недостатньо термічно обробленої риби. Після потрапляння в дванадцятипалу кишку починається формування дорослих особин паразита. Потім вони мігрують в жовчні і панкреатичні протоки, де через кілька тижнів досягають статевозрілого стану, а через місяць починають відкладати яйця.
Досить часто захворювання протікає безсимптомно. Якщо ж клініка наявна, то перші симптоми опісторхозу з’являються через 2-4 тижні з моменту зараження:
- підвищення температури до критичних показників;
- виражена слабкість, надмірна пітливість;
- нудота, що переходить у блювання;
- регулярний біль голови;
- біль, ломота в м’язах та суглобах.
Показання до аналізу
Пошук антитіл до опісторхів може бути призначений терапевтом або педіатром, гастроентерологом, інфекціоністом, онкологом, хірургом.
Показанням зазвичай слугують симптоми опiсторхозу:
- лихоманка;
- шлунково-кишкові розлади;
- висипання на шкірі;
- біль у правому підребер’ї;
- збільшення селезінки і печінки.
Крім того, аналіз рекомендований в якості скринінгового людям з групи ризику (наприклад, рибалки) і людям, які проживають в ендемічних для опісторхії районах.
Підготовка до обстеження:
- За добу до обстеження потрібно виключити з раціону жирні та смажені страви, не вживати спиртні напої, а також знизити фізичну активність.
- Якщо приймаєте ліки, бажано припинити їх прийом приблизно за тиждень до проведення процедури (тільки за погодженням з лікарем!).
- Приймати їжу можна не менше ніж за 8-10 годин до здачі крові.
- Аналіз здають на порожній шлунок в ранкові години.
Матеріал дослідження: кров з вени.
Метод дослідження: імуноферментний аналіз.
Терміни готовності: 2 робочих дні.
Трихінели (Trichinella) сумарні антитіла Ig А, G
Антитіла IgG та IgA до Trichinella spiralis – використовуються для ранньої серологічної діагностики трихінельозу. Виявлення даних антитіл можливе вже на 2 тижні після інвазії збудника захворювання.
Трихінельоз – паразитарне захворювання викликане нематодою роду Trichinella. Після вживання неякісного, недостатньо термічно обробленого м’яса домашніх та диких тварин, личинка проникає до слизової оболонки кишківника. Протягом 48 годин перетворюється у дорослу форму, через 5-6 днів після розмноження личинки потрапляють в кровоносні та лімфатичні судини кишківника, після чого з током крові розносяться до інших органів. У м’язах інкапсулюються, в інших тканинах цей процес відсутній, проте личинки мігрують далі та викликають запальні реакції та некроз.
Найчастіше людина заражається при вживанні свинини та конини. Інкубаційний період триває 2-45 днів.
Симптоми трихінельозу:
- лихоманка;
- набряк обличчя;
- міалгії;
- еозинофілія;
- діарея.
Коли призначають?
Визначення антитіл IgG та IgA до Trichinella spiralis використовують для діагностики трихінельозу з профілактичною метою, а також за наявності симптомів інфікування.
Рекомендації
Дане дослідження важливо здавати з профілактичною метою, також його можна здати у комплексі з антитілами до інших паразитарних інфекцій. В загальному аналізі крові характерною ознакою захворювання є еозинофілія та лейкоцитоз, тому також є важливим загальний аналіз крові.
Підготовка до обстеження:
- За добу до обстеження потрібно виключити з раціону жирні та смажені страви, не вживати спиртні напої, а також знизити фізичну активність
- Якщо Ви приймаєте ліки, бажано припинити їх прийом приблизно за тиждень до проведення процедури (тільки за погодженням з лікарем!).
- Приймати їжу можна не менше ніж за 8-10 годин до здачі крові
- Аналіз здають на порожній шлунок в ранкові години.
Матеріал дослідження: кров з вени.
Метод дослідження: імуноферментний аналіз.
Терміни готовності: 2 робочих дні.
Токсокари (Toxocara canis), антитіла IgG
Антитіла IgG до Токсокар – імунологічний тест для визначення імуноглобулінів класу G до антигенів нематоди Toxocara canis. Дані імуноглобуліни з’являються через 6-8 тижнів з моменту інфікування, зберігаються протягом тривалого часу.
Токсокароз – інфекційне захворювання обумовлене нематодою Toxocara canis, гельмінтом, який паразитує на собаках, та інших представниках цього сімейства. Яйця паразита, які виділяються з калом тварин, потрапляють до ґрунту, де відбувається їх подальший біологічний розвиток. Зараження людини відбувається під час проковтування яйця токсокари через немиті руки або забруднені ґрунтом овочі та фрукти. Після потрапляння яйця всередину, в проксимальному відділі тонкої кишки з нього виходить личинка. Після чого через слизову оболонку кишечника вони мігрують в кровотік, і через ворітну вену потрапляють до печінки, де частково осідають. Решта личинок через мале коло кровообігу потрапляють до легень та частково осідають там, після чого через велике коло кровообігу поширюються по всьому організму, осідаючи в різних органах, після чого гинуть в цих органах утворюючи гранульоми. Під час міграції личинки приносять різноманітну шкоду організму людини: травмують кровоносні судини, викликають некроз та кровотечу.
Токсокароз часто протікає безсимптомно, проте має 2 клінічні форми:
- Вісцеральний синдром «Синдром блукаючої личинки».
- Очний токсокароз.
Основними симптомами інфікування Toxocara canis:
- лихоманка;
- лімфаденопатія;
- загальна слабкість;
- шкірні висипання;
- розлади ШКТ;
- біль в правому підребер’ї;
- гепато- та спленомегалія;
- ознаки ураження легень;
- ураження ока та зниження гостроти зору;
- неврит зорового нерва;
- увеїт;
- гранульоми сітківки;
- кератит;
- мігруюча личинка в склистому тілі.
Коли призначають?
Визначення АТ до Toxocara canis проводиться з метою профілактичної діагностики груп ризику (ветеринарів, кінологів, дітей), для прицільної діагностики токсокарозу та для дифдіагностики людей з наявністю симптоматики токсокарозу.
Рекомендації
Важливим критерієм діагностики є еозинофілія, тому також є важливим загальний аналіз крові.
Підготовка до обстеження:
- За добу до обстеження потрібно виключити з раціону жирні та смажені страви, не вживати спиртні напої, а також знизити фізичну активність
- Якщо Ви приймаєте ліки, бажано припинити їх прийом приблизно за тиждень до проведення процедури (тільки за погодженням з лікарем!).
- Приймати їжу можна не менше ніж за 8-10 годин до здачі крові
- Аналіз здають на порожній шлунок в ранкові години.
Матеріал дослідження: кров з вени.
Метод дослідження: імуноферментний аналіз.
Терміни готовності: 2 робочих дні.
Ехінококк (Echinococcus granulosus) сумарні антитіла Ig А, G
Антитіла IgG та IgA до Echinococcus granulosus – використовуються для діагностики ехінококозу.
Ехінококоз – паразитарне захворювання, яке спричиняє стрічковидний гельмінт Echinococcus granulosus. Інфікування людини відбувається через брудні руки та під час вживання їжі інфікованої яйцями паразита. В тонкому кишківнику дозріває онкосфера, яка проникає через стінку кишківника до портальної системи кровообігу та розміщується у внутрішніх органах, найчастіше у печінці, утворюючи там обмежену кисту.
Через повільний ріст кісти безсимптомний період триває від кількох місяців до кількох років.
При ехінококозі печінки виникає дискомфорт у правій підреберній ділянці та відчуття важкості в епігастральній ділянці, що посилюється у положенні лежачи на правому боці.
Коли призначають?
Визначення антитіл IgG та IgA до Echinococcus granulosus використовується для діагностики ехінококозу з профілактичною метою, а також за наявності симптоматики захворювання, при наявності об’ємних новоутворень в легенях та печінці.
Рекомендації
Дане дослідження важливо здавати з профілактичною метою, також його можна здати у комплексі з антитілами до іншим паразитарних інфекцій.
Підготовка до обстеження:
- За добу до обстеження потрібно виключити з раціону жирні та смажені страви, не вживати спиртні напої, а також знизити фізичну активність
- Якщо Ви приймаєте ліки, бажано припинити їх прийом приблизно за тиждень до проведення процедури (тільки за погодженням з лікарем!).
- Приймати їжу можна не менше ніж за 8-10 годин до здачі крові
- Аналіз здають на порожній шлунок в ранкові години.
Матеріал дослідження: кров з вени.
Метод дослідження: імуноферментний аналіз.
Терміни готовності: 2 робочих дні.
Аскарида (Ascaris lumbricoides) антитіла IgG
Аскаридоз – гельмінтоз, який викликаний круглими червами Ascaris lumbricoides, характерним є фекально-оральний механізм передачі. В організм людини аскариди потрапляють разом із контамінованими продуктами харчування, водою та через брудні руки. Паразитують в тонкому кишківнику людини, де з яйця вилуплюється личинка, яка з кровотоком через серце та печінку мігрує до легень. З дихальних шляхів, личинка потрапляє в ротову порожнину, після чого проковтується та знову потрапляє в кишківник. В тонкому кишківнику розвивається до дорослої особи протягом 2,5-3 місяців, оселяючись там до року часу. Дорослі самки після запліднення відкладають близько 200000 яєць за добу, після чого яйця з калом потрапляють у навколишнє середовище, дозрівають у ґрунті, та готові до розвитку в новому організмі.
Симптоматика аскаридозу
1. Під час ранньої (міграційної) стадії:
- ураження легень (задишка, кашель, біль в грудній клітці);
- загальна слабкість;
- біль голови;
- субфебрильна температура;
- свербіж;
- уртикарний висип.
2. Під час хронічної фази:
- нудота;
- біль в животі;
- дисфункція кишківника;
- порушення сну.
Ускладненнями аскаридозу можуть бути: кишкова непрохідність, панкреатит, апендицит.
Коли призначають?
Визначення рівня антитіл використовують для діагностики аскаридозу.
Рекомендації
Негативний результат не завжди є беззаперечним показником відсутності захворювання, це пов’язано з низьким рівнем антитіл на початкових стадіях хвороби. При наявності симптомів аскаридозу, рекомендовано повторити дослідження через 2-4 тижні.
Підготовка до обстеження:
- За добу до обстеження потрібно виключити з раціону жирні та смажені страви, не вживати спиртні напої, а також знизити фізичну активність
- Якщо Ви приймаєте ліки, бажано припинити їх прийом приблизно за тиждень до проведення процедури (тільки за погодженням з лікарем!).
- Приймати їжу можна не менше ніж за 8-10 годин до здачі крові
- Аналіз здають на порожній шлунок в ранкові години.
Матеріал дослідження: кров з вени.
Метод дослідження: імуноферментний аналіз.
Терміни готовності: 2 робочих дні.

Biolab Diagnostic – це сучасний медико-діагностичний центр, оснащений новітньою лабораторно-діагностичною технікою.
- Більше 500 видів спеціалізованих і загальноклінічних лабораторних досліджень.
- Дитяча процедурна (для малечі від 5 років).
- Онлайн оплата.
- Мінімум черг.
- Мобільні групи (виїзд по Києву та Київській області).
- Обладнання з Німеччини, Великої Британії та США (гарантія відсутності помилки через людський фактор).
Наші переваги

Максимальний час очікування у лабораторії до 10 хвилин. Швидко та зручно.

З великим досвідом роботи в лабораторній медицині. Гарантована точність результатів.

Сучасне обладнання з Німеччини, Великої Британії та США. Мінімальний вплив людського фактора.

До клієнта для забору клінічного матеріалу.Отримання результату без відвідування лабораторії.
Поширені запитання
Так, адже наші стандарти якості посилено додатковими заходами, щоб ви могли почуватися безпечно: всі відвідувачі зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту — медичні маски або респіратори, зберігати дистанцію 1,5–2 метри з іншими клієнтами. У відділеннях у достатній кількості наявні антисептичні засоби.
Усі співробітники забезпечені засобами індивідуального захисту. Щоденно вони проходять термометрію.
Так. Ми надаємо послугу виїзду медсестри до клієнта для забору клінічного матеріалу. Для цього необхідно зателефонувати до лабораторії та залишити заявку адміністратору.
Ви отримаєте результати не відвідуючи лабораторію – вони надійдуть на Viber та Email, або на інші зручні для вас месенджери.
Контактні номери:
+38 067-540-51-40
+38 095-517-38-91
Забір венозної крові.
Результат можна отримати протягом 2 діб. Якщо лабораторія має помірне навантаження — результат можна отримати швидше. Робимо усе можливе для цього.
