fbpx

ПН-СБ 7.00-19.00

НД 8.00-14.00

Київ, пр. Оболонський, 29 Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б
Замовити онлайн

Антитіла (імуноглобуліни, які скорочено позначають символом Ig) – молекули, які продукують імунною системою для боротьби з патогенними мікробами, зокрема, з коронавірусів. У людському організмі виробляються тисячі різних імуноглобулінів, кожен з яких здатний розпізнавати певний інфекційний агент. Якісний тест на антитіла на коронавірус в Києві пропонує виконати медико-діагностичний центр Biolab Diagnostic. Дослідження показує реакцію організму на впровадження вірусу. Для тесту береться венозна кров.

Що показує якісний тест на імуноглобуліни

Якісний аналіз на антитіла на коронавірус, на відміну від кількісного, показує лише наявність в крові імуноглобулінів конкретного типу (IgМ або IgG) без відстеження їх рівня в динаміці. Виявлені в біоматеріалу антитіла свідчать про те, що в минулому пацієнт був інфікований SARS-CoV-2 і переніс COVID-19 в безсимптомній, легкій або важкій формі. Однак імуноглобуліни в крові можуть з’явитися не тільки після захворювання, а й в результаті вакцинації.

Якісний тест на антитіла до ковід-19 і підраховує їх кількість. Отже, даний аналіз не вказує:

  • рівень захищеності організму від коронавіруса;
  • стадію і ступінь тяжкості хвороби;
  • зміна концентрації імуноглобулінів після проведеного лікування.
  • Тому аналіз крові на антитіла, виконаний якісним способом, рекомендується проводити тільки при наявності специфічних симптомів COVID-19 або після контакту з інфікованим.

Види антитіл, які визначаються в Biolab Diagnostic

Розрізняють антитіла різних класів, які позначаються латинськими літерами. У лабораторії Biolab Diagnostic проводиться IgG і IgМ тест на коронавірус.

Антитіла IgM

Антитіла саме класу М першими зустрічають атаку коронавірусу та активізуються для боротьби з ним. Антитіла класу IgM починають виявлятися в середньому на 5-й день від появи симптомів і рівень їх збільшується до 14-го дня. Їх виявлення в крові означає, що людина знаходиться в активній стадії хвороби. До кінця захворювання кількість цих антитіл поступово знижується, до моменту одужання вони зникають повністю. Тест IgM в крові може виявити не раніше, ніж через 5 днів після появи перших симптомів COVID-19 і не раніше 8-го дня від моменту контакту з інфікованою.

Наявність в крові антитіл класу М вказує на нещодавнє зараження і гостру фазу захворювання.

Антитіла IgG

Імуноглобуліни класу IgG починають синтезуватися через 5-6 тижнів після проникнення в дихальні шляхи збудника COVID-19. Вони утворюються повільно, проте здатні зберігати інформацію про SARS-CoV-2 і залишатися в організмі до 6 місяців і довше. Якщо тест визначає IgG-антитіла в крові, то це означає, що людина перенесла Коронавірусну інфекцію й у людини сформувався стійкий імунітет до SARS-CoV-2.

Проведення тесту на антитіла на коронавірус

Правила підготовки до тесту:

  • робити аналіз в ранкові години, на голодний шлунок;
  • напередодні виключити з раціону жирну їжу та алкоголь;
  • за добу уникати недосипання, фізичних навантажень, перегрівання та переохолодження, фізіотерапевтичних процедур.

Ціна тесту на антитіла на коронавірус в Києві залежить від терміну виконання. Термінове дослідження робиться 1 робочий день і коштує дорожче, а звичайний аналіз виконується до 2 робочих днів.