Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн
Планирование беременности: анализы перед зачатием

Планування вагітності: аналізи перед зачаттям

Виношування дитини — серйозне випробування для жіночого організму. Щоб цей період протікав без ускладнень, а малюк народився здоровим — готуватись до зачаття бажано заздалегідь. Спробуємо розібратися, як підійти до цього відповідального процесу, і які аналізи під час планування вагітності слід здати насамперед.

Планування вагітності: з чого розпочати?

Підготовка до вагітності починається з перегляду повсякденних звичок. Збалансовано харчуватися, висипатись, більше гуляти на свіжому повітрі, знаходити час для фізичної активності корисно кожному з нас. Для майбутніх мам подбати про власне здоров’я та психологічний комфорт — зовсім першочергове завдання. Важливо відмовитись від куріння, вживання навіть малих доз алкоголю.

Ще до зачаття дитини варто вибрати клініку та гінеколога, який супроводжуватиме майбутню маму на всіх етапах вагітності. Насамперед слід виключити проблеми, що можуть стати причиною безпліддя або викидня: ІПСШ, запальні процеси придатків, синдром полікістозних яєчників, гормональні порушення, гострі інфекційні захворювання. Далі необхідно обстежитись у профільних фахівців: стоматолога, оториноларинголога, окуліста, невропатолога.

Анализы при беременности

На етапі планування вагітності аналізи слід внести до списку першочергових справ. Під час виношування плода серцево-судинна, ендокринна, сечовидільна системи працюють у режимі підвищених навантажень. Якщо у роботі внутрішніх органів помічені відхилення, їх слід пролікувати до зачаття. Вагітним протипоказано багато ліків — особливо на ранніх термінах, коли ембріон найвразливіший. Якщо ви приймаєте фармацевтичні препарати, цей момент важливо обговорити з лікарем.

Щоб набратися сили перед пологами, лікар може порадити пропити курс вітамінів. Добре заздалегідь перевірити рівень вітаміну D, фолієвої кислоти, заліза. Не можна займатися самолікуванням — гіпервітаміноз настільки ж небезпечний для організму, як і нестача мікроелементів.

Які аналізи здають під час планування вагітності

Вагітність знижує імунітет, тому часто дають про себе знати хвороби, що раніше протікали безсимптомно. Вони можуть зашкодити здоров’ю матері, а також призвести до патологій розвитку плода.

  • Загальні аналізи крові та сечі вказують на наявність запальних процесів. Точно локалізувати проблему клінічні аналізи не допоможуть, зате дадуть вектор для подальшого скринінгу.
  • Пакет №12 або №13 «Біохімічний скринінг» допомагає виявити проблеми з печінкою, нирками, серцем чи обмінними процесами ще до появи очевидних симптомів хвороби.
  • «Репродуктивна панель» (пакет №8) та комплексне дослідження «Жіноче здоров’я» (пакет №9) показують рівень гормонів, що відповідають за фазу овуляції, підготовку матки до імплантації ембріона, нормальний перебіг вагітності, лактацію.
  • Пакет №3 «ТORCH-інфекції IgM» покликаний виключити специфічні інфекції, що передаються від матері дитині внутрішньоутробно. Наприклад, цитомегаловірус, токсоплазмоз, герпес, краснуха. З тих самих причин варто здати аналіз на гепатити В та С, ВІЛ. Якщо майбутня мама не має антитіл до краснухи, слід провести своєчасну вакцинацію.
  • «Скринінг урогенітальних інфекцій» (пакет №25) необхідний для своєчасного виявлення тих захворювань, що часто протікають безсимптомно, як: хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, герпес.
  • Цитологія шийки матки покликана виключити патологічно змінені клітини, які ризикують викликати передракові стани та інвазивне ураження матки — вагітність може послужити поштовхом для інфекцій, що раніше себе не проявляли, у тому числі вірусу папіломи людини (ВПЛ).
  • Коагулограма — аналіз крові на згортання. Як під час природних пологів, так і у разі кесаревого перетину організм чекає значна крововтрата. Низьке згортання крові може бути пов’язане з додатковими ризиками — слід заздалегідь пройти курс терапії.

Які аналізи здають під час планування вагітності чоловіки

Майбутнім батькам також слід перевірити здоров’я. Для початку потрібно здати аналізи на ІПСШ, TORCH-інфекції, пройти обстеження у терапевта та уролога. Запальні захворювання у чоловіків часто протікають без виражених симптомів — існує ризик їх просто не помітити або не долікувати. У разі підозри на безплідність має сенс здати аналіз на гормони (пакет №10 «Чоловіче здоров’я (гормони)»), спермограму, MAR-тест, дослідити форму сперматозоїдів методом Крюгера, перевірити секрет передміхурової залози.

Какие сдать анализы при беременности

Ще один важливий аналіз — на групу крові та резус-фактор. Він визначає сумісність крові батьків. У разі імунологічної несумісності організм матері може сприйняти плід як чужорідний об’єкт, підвищуючи ризик викидня. Запобігти конфлікту крові можна за допомогою спеціальної вакцини.

Аналізи під час вагітності

З моменту запліднення організм жінки постійно змінюється. Щоб переконатися, що здоров’ю мами та майбутньої дитини нічого не загрожує, Міністерство охорони здоров’я України затвердило суворий перелік аналізів, результати яких вносяться до окремого документа — «Індивідуальну картку вагітної». Проходити пренатальний скринінг потрібно раз на триместрі.

У медико-діагностичному центрі Biolab Diagnostic ви можете здати повний спектр аналізів під час вагітності у Києві. Наприклад, для цього підготовлено пакет №21. Сучасне обладнання, кваліфікований медперсонал, спокійна атмосфера в лабораторії — ми подбали, щоб майбутнім мамам було максимально комфортно, а очікування малюка приносило лише позитивні емоції.

Cлідкуйте за нами у соцмережах

Останні новини

Витамин Д

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D і як перевірити його рівень у крові?

Користь вітаміну Д неоціненна для розвитку дітей, нормальної життєдіяльності дорослих. Надходження елемента в організм обумовлено…

Антиген, ПЦР или ИФА

Антиген, ПЛР чи ІФА. У чому різниця?

Сезонне зниження імунітету — не рідкість. Несприятливі погодні умови можуть похитнути здоров’я. Підвищена температура, закладеність…

Почки

Як зрозуміти, що з нирками проблеми?

Нирки — це життєво важливий парний орган системи виділення, основна функція якого — виведення продуктів…