14.10 працюємо з 8.00 до 14.00

ПН-СБ 7.00-19.00

НД 8.00-14.00

Київ, пр. Оболонський, 29 Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б
Замовити онлайн
Подготовка к ПЦР-тесту

Підготовка до ПЛР-тесту на Covid-19

Достовірність результату лабораторного аналізу знаходиться в прямій залежності не тільки від професіоналізму та кваліфікації медиків, технічної оснащеності лабораторії, а й від того, наскільки правильною була підготовка до ПЛР-тесту пацієнта. Існують певні рекомендації лікарів, яких необхідно дотримуватися перед діагностикою. Правила дуже прості, тому підготовка до тесту ПЛР не складе труднощів.

ПЛР на Covid-19

Звідки беруть мазок для аналізу на Covid-19

Коронавірус, що викликає захворювання Covid-19, проникає в організм повітряно-крапельним шляхом. Втілившись у слизові оболонки ротоглотки (зіву) і носоглотки, патогенний мікроорганізм починає активно розмножуватися в епітелії. Отже, на початку захворювання (кінець інкубаційного періоду і перші дні появи симптоматики) найбільш правдиву інформацію про зараження SARS-CoV-2 надасть мазок саме з цих відділів дихальної системи.
У мазку, взятому зі слизової оболонки носової порожнини, РНК вірусу може не виявитися навіть у хворого Covid-19. Тому носоглотковий зонд вводиться досить глибоко. Підготовка до ПЛР-мазку здійснюється з урахуванням цієї особливості аналізу.

Правила підготовки до здачі ПЛР-тесту

Щоб отримати медичне підтвердження або спростування присутності у власному організмі збудника Covid-19, пацієнту потрібно знати, як правильно здавати ПЛР-тест, які маніпуляції перед здачею мазка неприпустимі і чому. Основна причина помилково негативні результати – людський фактор.

ПЛР-тест

Правила підготовки до здачі ПЛР-тесту:

  • Їсти й пити протягом 3-4 годин. Грудки їжі й порції рідини при просуванні по ротоглотці механічно відлущує інфіковані епітеліальні клітини й переміщують патоген в шлунок. У підсумку в пробірку лаборанта потрапить недостатня кількість матеріалу, що містить РНК вірусу, і результат тесту виявиться псевдонегативним.
  • Протягом доби до того, як здавати ПЛР-мазок, вживати алкогольні напої. Етиловий спирт навіть в невеликій концентрації дезінфікує слизову ротоглотки. Тому підготовка до аналізу ПЛР включає відмову від горілки, вина, пива.
  • В протягом 12 годин обробляти горло і ніс лікарськими препаратами у формі спреїв, крапель, льодяників, полоскань. Під впливом активних речовин зменшується кількість SARS-CoV-2 на слизових оболонках і підвищується ймовірність отримання неправильного результату.
  • Палити, чистити зуби, жувати гумку мінімум 3 години до тестування. Будь-які гігієнічні заходи для порожнини рота, ароматизатори, освіжувачі, тютюновий дим знижують кількість коронавірусу в біоматеріалу.

Якщо ПЛР-тест і підготовка до аналізу проведено правильно, але результат діагностики явно не відповідає клінічній картині хвороби, то пацієнту додатково рекомендується пройти ІФА-дослідження на антитіла. Можливо, мазок взяли занадто пізно, і вірус перемістився з верхніх дихальних шляхів в легені.

Cлідкуйте за нами у соцмережах

Останні новини

Анализы при беремености

Аналізи для вагітних

У період виношування дитини майбутня мати проходить безліч медичних обстежень, здає спеціальні лабораторні тести. На…

Герпес

З таким неприємним явищем, як герпес на губах і обличчі, може зіткнутися будь-яка людина. Невелике…