fbpx

ПН-СБ 7.00-19.00

НД 8.00-14.00

Київ, пр. Оболонський, 29 Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б
Замовити онлайн

Будь-яке захворювання печінки призводить до порушення її роботи, що позначається на загальному самопочутті людини. Щоб своєчасно виявити причину погіршення здоров’я, лабораторія Biolab Diagnostic пропонує пацієнтам аналіз на печінкові проби. Це комплекс досліджень, за допомогою яких об’єктивно оцінюються головні функції органу. Печінкові проби дозволяють діагностувати на початкових стадіях патології печінки і жовчовивідних шляхів.

Кому і коли необхідні аналізи печінки

Дослідження призначається при підозрі на порушення відтоку жовчі або пошкодження печінкових клітин. На ці явища можуть вказувати біль в правому підребер’ї, жовтяниця, темна сеча і світлий кал.

Аналіз крові на печінкові проби періодично потрібно здавати при прийомі препаратів, здатних викликати порушення роботи гепатобіліарної системи (печінки, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів). Він використовується для динамічного контролю ефективності проведеного лікування. А також рекомендується працівникам шкідливих виробництв і любителям алкоголю.

Показники для оцінки здоров’я печінки

Медична лабораторія Biolab Diagnostic для контролю стану печінки пропонує пакет №5. Він включає в себе визначення в сироватці крові рівня білірубіну (загального, прямого і непрямого) і загального білка, а також ферментів:

  • аланінамінотрасферази (АЛТ);
  • аспартатамінотрансферази (АСТ);
  • гамма-глутамілтрансферази (ГГТ);
  • лужноїфосфатази (ЛФ);
  • лактатдегідрогенази (ЛДГ).

Це базові показники, що дозволяють лікарю оцінити функціональність печінки. Якщо печінкові проби в нормі, то, швидше за все, з виробленням і виведенням жовчі все в порядку. Порушення в роботі гепатобіліарної системи за результатами аналізу неодмінно будуть помічені.

Печінкові проби: як здавати для отримання точних значень

Для максимальної достовірності результатів потрібно дотримуватись кількох правил в останні 12 годин перед здачею печінкових проб. Підготовка до аналізу включає:

  • відмова від їжі, куріння, алкоголю;
  • виняток фізіотерапевтичних процедур і рентгенологічних досліджень;
  • фізичний і емоційний спокій.

Якщо ви приймаєте будь-які ліки, то попередьте про це лікаря для розв’язання питання про доцільність їх скасування перед здачею крові.

Аналіз на печінкові проби: ціна і терміни виконання

Аналіз можна здати в будь-який день тижня, записавшись попередньо. Для печінкової проби береться кров з ліктьової вени. У лабораторії Biolab Diagnostic всі маніпуляції виконуються з використанням медичної техніки нового покоління, що гарантує безпечне, швидке і безболісне взяття біоматеріалу. Це особливо актуально при проведенні печінкових проб у дітей.

Результат буде готовий протягом 1 робочого дня. Отримати його можна в лабораторії, по електронній пошті або на сайті. Вартість дослідження в Biolab Diagnostic не перевищує середню ціну печінкових проб по Києву і становить 693 грн.