Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн

Медико-діагностичний центр Biolab Diagnostic проводить високоточний аналіз крові у дітей. У нас є процедурна для малюків від 1 року та дитяча медсестра. Також можливий виїзд спеціаліста додому.

Аналіз крові

Підготовка новонароджених та малюків молодше 1 року:

 

1. За пів години перед взяттям аналізу запропонуйте дитині випити 30 мл звичної рідини.
2. Перед процедурою постарайтеся розташувати її максимально комфортно. Медсестра повинна почекати кілька хвилин, тоді малюк зможе трохи заспокоїтися, освоїтися в навколишньому просторі.
3. Аналіз крові у немовляти постарайтеся здати між годуваннями (бажано ближче до другого).
5. Під час медичної процедури батькам потрібно тримати маленьких дітей на руках, зафіксувавши ніжки між ногами.
6. У момент забору крові ручки малюка обов’язково мають залишатися теплими. Саме від цієї умови залежить кількість отриманого біоматеріалу.

Підготовка дітей, яким немає 14 років, до здачі крові:

 

1. Оптимальним часом здачі біоматеріалу є ранок (з 07:00 до 11:00).
2. Кров здається натще (мінімум через 8 годин від останнього прийому їжі). Дозволяється пити лише негазовану воду.
3. За пару днів слід виключити з раціону дитини жирну/смажену їжу, а також солодощі.
4. З метою кращого кровонаповнення судин рекомендовано дати дітям старше одного року випити склянку води за пів години перед початком процедури.

Як підготувати дітей до аналізів: рекомендації психологічного характеру

Аналіз крові дітям здавати може бути страшно. Ключова вимога до батьків полягає у збереженні повного спокою. Діти гостро відчувають настрій матері/батька і теж можуть почати нервувати. Якщо дитина досягла 5 років, то обов’язково обговоріть з нею те, що скоро відбуватиметься, але не лякайте її.

 

Візьміть із собою цікаву розфарбовку або іграшку. Вони не дадуть занудьгувати дитині в очікуванні дослідження, не дозволять сильно концентруватися на страху щодо майбутньої процедури.

 

Коли забір буде закінчено, порадуйте дитину подарунком, це допоможе згладити враження.

Аналіз сечі

Необхідно заздалегідь взяти в лабораторії або придбати в аптеці простерилізований контейнер. Також продаються сечоприймачі, що можуть суттєво полегшити процес збирання біоматеріалу. Вони мають вигляд поліетиленового мішка з клейкою основою. Пристосування фіксується прямо на шкірі. Коли малюк пописав, сечу обережно переливають із нього в контейнер.

Біоматеріал можна брати з чисто вимитого горщика (за допомогою дитячого мила або соди, але строго без засобів для чищення).

Попередньо дитину треба підмити.

Зазвичай, для дослідження потрібна перша ранкова сеча, коли замовляється спеціальний аналіз (наприклад, за Нечипоренком), тоді необхідно зібрати тільки середню порцію.

Біоматеріал важливо доставити в лабораторію самостійно за 2 години або зберігати внизу холодильника поки приїде медпрацівник.

Аналіз калу

Необхідно заздалегідь запастися чистим контейнером у нашій лабораторії чи аптеці. У комплекті до нього йде маленька ложечка. Необов’язково заздалегідь підмивати дитину для копрограми.

 

Найлегше взяти кал із поверхні підгузок (зазвичай вистачить пари чайних ложок). Але важливо враховувати, що на дисбактеріоз біоматеріал із підгузок не підходить. Кал можна збирати з вимитого горщика (за допомогою дитячого мила або соди, але без очисних засобів).

Ентеробіоз

Забір проводять строго вранці. Дитину не можна підмивати навіть увечері напередодні. Її потрібно покласти на бік, ніжки зігнути й підняти до живота, потім розсунути сідниці та взяти зішкріб біля ануса за допомогою вушної палички, попередньо змоченої кип’яченою водою. Наприкінці помістіть її в контейнер, передайте до лабораторії.

 

Увага! Матеріали, що розміщені на цій сторінці, мають інформаційний характер і призначені виключно для ознайомлювальних цілей. Визначення переліку необхідних аналізів та правил їхнього забору є прерогативою вашого лікаря! Biolab Diagnostic не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, якщо вони виникли через використання будь-якої інформації, вказаної на веб-сайті www.bio-lab.net.ua.