Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн

Залежно від методу дослідження біоматеріалу відрізняються умови його забору.

Загальний аналіз сечі

Ранкова сеча збирається повністю в ємність, перемішується та потім відливається 30 мл біоматеріалу в спеціальний стерильний контейнер.

 

Підготовка до загального аналізу сечі включає:

 

  1. Відмову напередодні дослідження від вживання овочів або фруктів, що можуть вплинути на колір біоматеріалу (буряк тощо).
  2. Заборону приймання діуретиків.
  3. Виключення алкоголю, кави, гострої та пряної їжі.
  4. Обов’язковий гігієнічний туалет статевих органів безпосередньо перед збиранням сечі.

Бажано, щоб попереднє сечовипускання відбулося не пізніше, ніж о 2 годині ночі. Жінкам не рекомендовано здавати аналіз сечі під час менструації.

Аналіз сечі за Нечипоренком

Першу порцію ранкового біоматеріалу слід спустити в унітаз, а середню потрібно зібрати (мінімум 5–10 мл) у стерильний пластиковий контейнер, потім закінчити сечовипускання.

Бактеріологічне дослідження сечі

У цьому випадку необхідно зібрати середню порцію ранкової сечі (5–10 мл) у стерильний контейнер. Біоматеріал здається до початку антибактеріальної терапії або між курсами лікування.

ПЛР-аналіз сечі на інфекції

Для дослідження біоматеріалу на інфекції, що передаються статевим шляхом, за допомогою методу ПЛР потрібно зібрати у контейнер першу ранкову порцію сечі (мінімум 20 мл). Робити це слід після сну. Не підходить біоматеріал, якщо він зібраний раніше, ніж минуло 3 години від останнього сечовипускання.

 

Незалежно від методу дослідження доставити контейнер зі зразком до лабораторії потрібно протягом 2 годин.

 

Пам’ятайте, що правильна підготовка до аналізу сечі та дотримання умов забору — запорука точних результатів.

 

 

Увага! Матеріали, що розміщені на цій сторінці, мають інформаційний характер і призначені виключно для ознайомлювальних цілей. Визначення переліку необхідних аналізів та правил їхнього забору є прерогативою вашого лікаря! Biolab Diagnostic не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, якщо вони виникли через використання будь-якої інформації, вказаної на веб-сайті www.bio-lab.net.ua.