Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн

Залежно від типу дослідження правила підготовки та те, як здавати кал на аналіз можуть відрізнятися.

Зішкріб на ентеробіоз

Збір зішкребу необхідно проводити виключно вранці. Для цього візьміть ватну паличку, що попередньо змочена у кип’яченій воді. Потім акуратно проведіть нею в області ануса. Помістіть паличку в стерильний контейнер, віднесіть до лабораторії. Робити зішкріб важливо перед гігієнічними процедурами.

Копрограма

Чи можна здавати кал із вечора? Ні. Контейнер із зібраним біоматеріалом повинен бути доставлений до лабораторії не пізніше ніж через 2 години з моменту дефекації.

Як правильно здавати кал: правила підготовки

За три дні до забору біоматеріалу необхідно скасувати прийом антибіотиків, лікарських засобів, що змінюють характер калу, а також функціонування шлунково-кишкового тракту (ректальні свічки та ін.). За 48 годин виключити з раціону буряк, помідори, а також інші овочі або фрукти, що містять барвники.

 

Важливо! Для дослідження не підійде кал після прийому проносних засобів, касторової та вазелінової мазей, препаратів заліза, барію, вісмуту та ін. Також не можна застосовувати клізми. Жінкам краще під час менструації почекати та не здавати цей аналіз.

 

Особливості забору:

 

  1. Попередньо підготуйте спеціальний контейнер (візьміть у нашій лабораторії або купіть в аптеці).
  2. Спорожніть сечовий міхур і проведіть гігієнічний туалет статевих органів та анусу за допомогою води й нейтрального мила (без ароматизаторів).
  3. Кал збирають відразу після дефекації, до нього не повинні потрапити сторонні домішки (сеча, дезінфектори тощо).
  4. Біоматеріал збирається з 3–4 різних місць за допомогою спеціальної ложечки. Загальна кількість калу має бути близько 15–20 грамів. Контейнер щільно загвинчується кришкою.
  5. У маленьких дітей можна робити забір калу з підгузок.

 

 

Увага! Матеріали, що розміщені на цій сторінці, мають інформаційний характер і призначені виключно для ознайомлювальних цілей. Визначення переліку необхідних аналізів та правил їхнього забору є прерогативою вашого лікаря! Biolab Diagnostic не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, якщо вони виникли через використання будь-якої інформації, вказаної на веб-сайті www.bio-lab.net.ua.