fbpx

ПН-СБ 7.00-19.00

НД 8.00-14.00

Київ, пр. Оболонський, 29 Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б
Замовити онлайн

Лабораторні аналізи – основа, на якій базуються діагностика цукрового діабету та розробка алгоритму його лікування. Саме вони відображають найбільш реалістичну картину перебігу хвороби та її тяжкість. Керуючись результатами аналізів на цукровий діабет, що здаються пацієнтом систематично, лікар-ендокринолог контролює хід лікування і, якщо потрібно, вносить в нього корективи.

Глюкоза крові: аналіз для профілактики ускладнень

Цукровий діабет – серйозний розлад обміну речовин, що характеризується хронічним підвищенням концентрації в крові глюкози внаслідок недостатнього вироблення в організмі інсуліну (1-й тип) або нечутливості до нього тканин (2-й тип). Він небезпечний своїми ускладненнями:

 • нирковою недостатністю;
 • сліпотою;
 • гангреною кінцівок;
 • діабетичних ангіопатій;
 • інсультом;
 • інфарктом;
 • невропатичними порушеннями.

Запобігти важкі наслідки при діабеті цілком можливо при правильному прийомі спеціальних медикаментозних препаратів і ретельний контроль рівня цукру за допомогою аналізу крові на глюкозу. Своєчасне виявлення і лікування хвороби дозволяють підтримувати якість життя пацієнта на гідному рівні.

Пакет аналізів при цукровому діабеті в Biolab Diagnostic

Всі необхідні для діагностики діабету дослідження можна зробити в нашій лабораторії. Призначений для цієї мети пакет №32 включає визначення наступних показників:

 • Глікозильований гемоглобін (НbА1с) – біохімічний параметр, що показує середній рівень глюкози в крові протягом попередніх 3-х місяців. У нормі його значення доводиться на діапазон 4-6,2% і не залежить від статі і віку. Зміст вище 6,2% вимагає проведення додаткових аналізів на діабет з метою підтвердження або спростування діагнозу.
 • С-пептид і інсулін крові – показники біосинтезу власного інсуліну підшлунковою залозою. Використовуються для диференціації інсулінозалежного і інсулінозалежного цукрового діабету. У першому випадку обидва параметри знижені, а в другому – знаходяться в нормальних межах.
 • Глюкоза крові – найголовніший аналіз для виявлення цукрового діабету. Її зміст в капілярної крові (взятої з пальця) вище 6,6 ммоль / л – маркер наявності захворювання.
 • Індекс інсулінорезистентності (НОМА) – математична модель співвідношення інсуліну і глюкози в крові. Аналіз виконується для визначення ризику розвитку цукрового діабету 2-го типу або серцево-судинних ускладнень. Коефіцієнт НОМА відображає стійкість клітин організму до впливу інсуліну.

Крім лабораторних аналізів на цукор, для виявлення ускладнень діабету використовуються інструментальні дослідження – УЗД, ангіографія, енцефалографія.

Правила підготовки до здачі біоматеріалу

Для дослідження на цукровий діабет аналіз крові береться строго натщесерце, в ранкові години. Період нічного голоду повинен тривати не менше 8 годин. Допускається пити чисту воду. Протягом 24 годин до взяття біоматеріалу не варто піддавати себе фізичним та емоційним навантаженням, вживати алкоголь. Про прийом будь-яких ліків слід попередити лікаря. Можливо, він вважатиме за потрібне скасувати їх на час.

За півгодини до аналізу забороняється курити. Провести ці хвилини найкраще сидячи в зручному кріслі, розслабившись і заспокоївшись.