fbpx

Шляхи передачі інфекції SARS-CoV-2:

 • повітряно-краплинний (при кашлі, чханні, розмові);
 • повітряно-пиловий;
 • контактний.

До факторів передачі інфекції відносять заражені повітря, харчові продукти і побутові предмети.

Інкубаційний період складає від 2 до 14 днів.

Клінічні симптоми коронавируса (COVID-19):

 • підвищення температури (& gt; 90%);
 • сухий кашель, рідше з невеликою кількістю мокротиння (80%);
 • задишка;
 • біль в м’язах, низька працездатність, висока стомлюваність (44%);
 • почуття закладеності в грудній клітці (& gt; 20%).

Для замовлення дослідження на COVID-19

Крок N 1 Зареєструйтеся в особистому кабінеті і заповнити анкету. На нашому сайті є можливість online оплати, що означає відсутність черг для тих, хто оплатив через online платіж

Крок N 2 або в лабораторії

Підготуйтеся до проведення дослідження:

 • дотримуйтесь правил підготовки перед взяття біоматеріалу;
 • при собі обов’язково мати паспорт або інший документ, що засвідчує вашу особу .

* Правила підготовки до досліджень

 • Мазок з носоглотки і ротоглотки
  За 30 хвилин до взяття мазків не пити воду, не жувати жувальну гумку і не курити.
  За 2 години до взяття мазків не вживати їжу, не чистити зуби, не полоскати рот / горло, не застосовувати краплі або спреї для носа, не промивати ніс.
  Перед взяттям мазка , при наявності рясних виділень з носа, необхідно очистити носові ходи – сильним видихом видалити слиз з носа (висякатися).
 • Кров з вени можна здати натще, через 8 годин після останнього прийому їжі – якщо інше не визначено лікарем, не менше, ніж за 6 год виключити жирну їжу. Можна пити воду.
  Важливо: обов’язково повідомити, якщо протягом двох тижнів до дослідження приймалися імуносупресори або імуностимулятори (препарати аміксин, тілорон і ін.)

Метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)

Дослідження методом ПЛР визначають наявність або відсутність генетичного матеріалу вірусу SARS-COV-2 (збудник COVID-19) в клінічних зразках (мазок з носоглотки і ротоглотки) в день обстеження.

Рекомендується:

 • особам з ознаками ГРВІ
 • контактним особам для діагностики COVID-19
 • для виявлення безсимптомного перебігу хвороби
 • при в’їзді в Україну з країн «червоної зони» (для зняття з обов’язковою самоізоляції через сервіс «Дій дому»)
 • для виїзду за кордон

Для більшої інформативності рекомендується застосовувати в комплексі з тестуванням на імуноглобуліни до SARS-Cov-2.

Метод імуноферментного аналізу (ІФА) на антитіла IgA / IgM / IgG

Дослідження методом ІФА визначають антитіла імуноглобулінів типу А, М і G, які вказують, що людина зараз хворіє коронавірус (IgА / IgM) або перехворів раніше і має імунітет до вірусу SARS-COV-2 (IgG).

Тест на антитіла класу М – для підтвердження гострої стадії захворювання.

«Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла IgM Напівкількісний» рекомендується:

Якщо результат ПЛР-тесту негативний при симптомах ГРВІ

При неможливості проведення ПЛР протягом однієї доби (для контактних осіб з COVID, або при симптомах ГРВІ)

Перед госпіталізацією (крім осіб з імуносупресією)

Тест на антитіла класу G – для опрределенія, чи був контакт з коронавірусів SARS-Cov-2 раніше

рекомендується:

Після перенесеної коронавирусной хвороби

Особам, у яких раніше були прояви ГРВІ та вони стурбовані щодо можливого безсимптомного перебігу захворювання COVID-19

«Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла IgG, Напівкількісний» покаже не тільки наявність / відсутність антитіл класу G, а й їх кількість, дозволить оцінити рівень імунітету при повторних тестуваннях (в динаміці).

«Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла IgG, якісний» покаже наявність або відсутність антитіл.

Комплексне визначення IgM і IgG для отримання найбільш повної інформації про наявність чи відсутність контакту людини з SARS-CoV-2.

«Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла IgM / IgG, Напівкількісний» рекомендується особам, які хочуть встановити факт наявної або перенесеної коронавирусной хвороби

Комплексне визначення IgA / IgM / IgG має найповнішу діагностичну інформативність про наявність чи відсутність контакту людини з SARS-CoV-2, починаючи з 2-го дня появи симптомів ГРВІ.

«Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла загальні IgA / IgM / IgG, якісний» рекомендується:

Особам, які хочуть дізнатися хворіли COVID-19 в минулому, незалежно від того були ознаки ГРВІ чи ні.

Для підтвердження / спростування коронавирусной хвороби зараз, навіть при негативному ПЛР-тесті.

Важливо! Формат видачі результату, як і саме дослідження є скринінговим і не передбачає поділ імуноглобулінів (антитіл) за класами (А, М, G). При позитивному результаті в бланку видачі вказується на наявність антитіл в загальному, без їх поділу на А, М, G (без вказівки, який саме імуноглобулін / імуноглобуліни виявлено / виявлено).

Сучасне обладнання в лабораторії «Біолаб Диагностик» для ПЛР-тесту:

Ампліфікатор: RealTime CFX 96 Biorad (США).

Метро Адреса відділення Час прийому біоматеріалу на COVID-19

Мінська пр Оболонський 29 ПН-ПТ: 7:30-18:30 СБ-НД: 11:00-16:00

Фізичним особам

Рекомендуємо оформити попереднє замовлення на сайті. Це значно заощадить ваш час в лабораторному відділенні. Щоб оформити попереднє замовлення, додайте дослідження в «Кошик», виберіть потрібне відділення, внесіть необхідні дані, оформіть замовлення.

У лабораторному відділенні буде необхідно пред’явити. Рекомендуємо приходити в масках і одноразових рукавичках.

Аналіз призначений для тих, хто не помічає у себе симптомів, але має підстави для переживань: наприклад, часто користується громадським транспортом (особливо в години пік)

Ми закликаємо людей, у яких спостерігається підвищення температури, кашель, задишка, біль у м’язах, слабкість і відчуття закладеності в грудній клітці, дотримуватися вимог МОЗ залишатися вдома і викликати моб бригаду на будинок

Результати аналізу стають доступні в Особистому кабінеті і додатково висилаються на електронну пошту, вказану при оформленні замовлення. Також результати можна отримати на паперовому бланку в лабораторному відділенні, де ви здавали тест за 1 годину до закриття лабораторного відділення. Бланк результатів відповідає вимогам до документів для пред’явлення за місцем вимоги, додаткові друку ставити на нього не потрібно!

Якщо ви отримали позитивний результат тесту, дотримуйтеся режиму самоізоляції і утримайтеся від відвідування лабораторного відділення та інших громадських місць.

Організаціям (юридичним особам, ІП)

Групове обслуговування організацій оформляється за спеціальною заявкою.

Інформація про дослідження

Якісне визначення РНК бета-коронавируса SARS-CoV-2 (збудника COVID-19) в соскобе клітин ротоглотки методом ПЛР в режимі реального часу.

SARS-CoV-2 – це РНК-бета-коронавірус сімейства Coronaviridae, який був відкритий в кінці 2019 року в Китаї. Він здатний викликати у людини гостре респіраторне інфекційне захворювання COVID-19 (COronaVIrus Disease 2019).

Як правило, інфекційний процес починається після проникнення вірусу в епітеліальні клітини, що вистилають слизові оболонки верхніх дихальні шляхів. У заражених клітинах починається активна реплікація вірусу – багаторазове збільшення числа копій вірусних частинок, або віріонів. Нові віріони виходять з уражених клітин і заражають все більшу кількість здорових клітин вже не тільки верхніх, але і нижніх дихальних шляхів. У тому числі можливе ураження альвеолярних клітин II типу, що визначає розвиток пневмонії.

Віріони SARS-CoV-2 здатні проникати в клітини, на поверхні яких присутній мембранний білок ангиотензинпревращающий фермент II типу (АПФ2, ACE2). Для вірусу АПФ2 служить рецептором, з яким зв’язуються глікопротеїнові «шипи» (до складу яких входить Spike- або S-білок), розташовані на поверхні вірусних часток. Рецептори АПФ2 представлені на оболонках клітин органів дихальної і центральної нервової системи, стравоходу, клубової кишки, нирок, сечового міхура, серця. Новий коронавірус здатний вражати клітини головного мозку, з чим пов’язують повну втрату нюху на ранній стадії захворювання у деяких пацієнтів. За деякими даними вірус також здатний проникати в клітини, на мембрані яких представлений білок CD147.

Метод полімеразної ланцюгової реакції, або ПЛР, дозволяє в досить короткі терміни виявити генетичний матеріал – Коронавірусние РНК, в незначній кількості клітин епітелію верхніх дихальних шляхів. Позитивний результат (виявлення рибонуклеїнової кислоти вірусу) свідчить про те, що в верхніх дихальних шляхах людини присутній вірус і людина становить небезпеку для оточуючих.

Інфекція SARS-CoV-2 може протікати безсимптомно (до 50% випадків), у легкій і у важкій формах. В останньому випадку можливий розвиток гострого респіраторного синдрому (Severe Acute Respiratory Syndrome, SARS) на тлі двосторонньої пневмонії. Інкубаційний період триває 2-14 діб (частіше 5-7 діб). Після чого у пацієнта з’являються симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ).

Всі інфіковані коронавірусів, навіть ті, у кого інфекція протікає в стертій або в безсимптомній формі, є джерелом інфекції вже в перші дні після зараження. Так як вони виділяють вірусні частки в навколишнє середовище з повітрям, що видихається, при розмові, кашлі, чханні. Вірусовиделеніе в середньому триває близько 20 діб, однак в окремих випадках може тривати довше місяця.

Важливо пам’ятати, що патогенез нової коронавирусной інфекції поки недостатньо вивчений. І навіть у пацієнтів, у яких інфекція протікає в легкій або стертій формах, можливий розвиток гострого респіраторного синдрому на тлі пневмонії.

Наша пропозиція

Якщо потрібно виконати аналіз ПЦР в Києві, то здати його можна недорого в МДЦ «Біолаб Диагностик». Лабораторія розташована в районі станцій метро «Мінська», «Героїв Дніпра», «Оболонь». Наша лабораторія, оснащенна європейським і сучасним обладнанням, тому пропонуємо зробити аналіз за прийнятною ціною. Вартість всіх аналізів вказана на нашому сайті у відкритому доступі, інформацію також можна уточнити по телефону. Записатися і оплатити обстеження можна онлайн, зареєструвавшись в особистому кабінеті.