Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн
Витамин Д

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D і як перевірити його рівень у крові?

Користь вітаміну Д неоціненна для розвитку дітей, нормальної життєдіяльності дорослих. Надходження елемента в організм обумовлено вживанням певних харчових продуктів, перебуванням під прямими сонячними променями, прийманням лікарських засобів, біологічно активних добавок. Дефіцит речовини негативно впливає на функціонування багатьох систем. Але самостійно неможливо визначити нестачу елементу. Підсумок пацієнти лікують захворювання, що мають схожі симптоми. Постановка правильного діагнозу прерогатива лікаря. Вивчивши симптоматику, фахівець призначить аналіз на вітамін Д у Києві. Результати дослідження можуть знадобитися наступним лікарям: терапевту, педіатру, ендокринологу, хірургу, ревматологу, ортопеду.

Особливості дії вітаміну Д

Навіщо вітамін Д необхідний організму? Йому відведено реалізацію важливих фізіологічних, біохімічних процесів:

 1. Обміну фосфору та кальцію.
 2. Підтримки молодості шкіри.
 3. Гармонійного розвитку малюка.
 4. Вироблення ендорфінів.
 5. Підтримки ендокринних функцій.
 6. Зачаття дитини, нормального перебігу вагітності.
 7. Захисту дихальної системи під час інфекцій вірусного, бактеріального характеру.

Вітамін Д у період вагітності зменшує ризик розвитку ускладнень. Йдеться про: плацентарну недостатність, викидні (перший, другий триместри), порушення скорочувальної функції матки. Проконсультуйтеся з лікарем-гінекологом. За необхідності починайте приймати вітамін Д, плануючи вагітність.

Гіповітаміноз: основні прояви

Нестача елементу проявляється поступово, симптоми наростають. Лікар може запідозрити гіповітаміноз за таких симптомів:

 1. Порушення сну (безсоння, часті пробудження).
 2. Підвищення пітливості.
 3. Втрата апетиту.
 4. Дратівливість, швидка стомлюваність.
 5. Часті застуди.
 6. Погіршення стану шкіри, нігтів, волосся.
 7. Руйнування емалі зубів.
 8. Зниження зору.
 9. Крихкість кісток, болі у суглобах.

Нестача елементу проявляється патологічними станами (розвитком цукрового діабету, ожиріння, ревматизму, артриту, розсіяного склерозу). Нестача речовини у дітей особливо небезпечна, викликає проблеми з кістковою тканиною. У дитини проявляється рахіт, уповільнюється формування рухових навичок, спостерігається відставання у розвитку у порівнянні з однолітками. Своєчасне лікування дозволить усунути негативні реакції.

Надлишок вітаміну Д3

Передозування становить небезпеку для організму. Перевищення норми речовини спричиняє метаболічні порушення. Надмірне накопичення кальцію в серцевому м’язі сприяє розвитку атеросклерозу, тромбозу судин.

Надлишок елементу впливає на сечовидільну систему, викликаючи відкладення каміння у нирках. Страждають тканини печінки. Кальцинати, що утворюються, сприяють виникненню токсичного гепатиту.

Ознайомтеся з інформацією про ті продукти, де є вітамін Д, і дотримуйтесь рекомендацій фахівців. Виключіть перевищення добової норми для збереження здоров’я.

Продукти, що містять вітамін Д3

Вміст вітаміну Д у продуктах неоднаковий. Поповнюйте його запаси, вживаючи жирну рибу, устриці, кефір, яєчний жовток, вершкове масло. Елемент містять деякі рослинні продукти (петрушка, гриби, кропива, соєве молоко). Термічна обробка знижує його рівень.

Знаючи, в чому вітамін Д міститься у великій кількості, керуйтеся простими правилами для його збереження. Виключіть вимочування м’яса та риби перед приготуванням. Розморожуйте продукти повільно за кімнатної температури. Готуйте страви на пару, грилі. Допустимо використання фольги для запікання.

Вироблення вітаміну Д3

Ключове джерело вітаміну Д сонячні промені (ультрафіолет). Елемент виробляється під впливом В-спектру. Особливість останнього не проникає крізь скло, одяг, крем від засмаги. Сприяють зниженню синтезу речовини хмарність, смог, запиленість. Безпосередньо впливають на вироблення: кут падіння сонячних променів, час доби, сезон. Синтез вітаміну Д на сонці зменшується у людей, які мають темний колір шкіри.

Анализ на витамин Д

Зимовий гіповітаміноз

Речовина синтезується виключно під впливом ультрафіолету. Короткий світловий день узимку провокує нестачу елементу в організмі. Люди мало гуляють сонцем. Теплий одяг блокує проникнення променів до шкіри. Лікар підкаже, у чому міститься вітамін Д, щоб ви могли поповнити його запаси.

Поповнення запасів вітаміну Д3

Знаючи, що є вітамін Д, можна мінімізувати ризик розвитку дефіцитних станів. Для поповнення запасів елементу необхідно:

 1. Часто гуляти на сонці.
 2. Регулярно вживати продукти, які містять елемент.
 3. Приймати відповідні препарати, біологічно активні добавки до їжі.

Швидкість синтезу вітаміну залежить від яскравості сонця. Рекомендовані прогулянки під прямими променями, влітку тіло має бути максимально відкрите. Дотримуйтесь правил засмаги, подбайте про захист від опіків, сонячного удару.

Холодний період, крім вуличних прогулянок, потребує посиленого харчування, приймання спеціальних медикаментів. Як підвищити вітамін Д, підкаже лікар. Фахівець призначить необхідні препарати, що поповнюють запаси елементу.

Важливо вживати вітаміновмісні продукти. Під час приготування мінімізуйте втрати елемента через вплив високої температури.

Добова норма вітаміну

Добова норма вітаміну Д безпосередньо залежить від віку, що розраховується в міжнародних одиницях. Пацієнтам до 12 місяців слід вживати 200 МО, 170 років 600 МО. Літнім людям старше 70 років, вагітним і жінкам, що годують, необхідно 800 МО. Слідкуйте за нормою споживання, своєчасно перевіряйте рівень вмісту елементу в крові.

Перевірка рівня вітаміну Д у крові

Показники визначаються у вигляді дослідження крові з вени. Візьміть до уваги, як називається аналіз на вітамін Д. У різних лабораторіях найменування дослідження може відрізнятися. Основне «Вітамін D загальний (25-ОН, 25-гідроксикальциферол)».

Точність результатів залежить від ретельності підготовки до аналізу. Дотримуйтесь рекомендацій:

 1. Напередодні здачі біоматеріалу обмежте вживання жирної їжі.
 2. Забір крові здійснюється вранці (натще).
 3. Після їди повинно пройти 810 годин.
 4. Виключіть паління за кілька годин до аналізу.

Інтерпретуючи результати дослідження, лікар оцінить стан організму, а у разі необхідності призначить відповідну терапію. Своєчасне лікування шанс швидко відновити здоров’я. 

Cлідкуйте за нами у соцмережах

Останні новини

Антиген, ПЦР или ИФА

Антиген, ПЛР чи ІФА. У чому різниця?

Сезонне зниження імунітету — не рідкість. Несприятливі погодні умови можуть похитнути здоров’я. Підвищена температура, закладеність…

Почки

Як зрозуміти, що з нирками проблеми?

Нирки — це життєво важливий парний орган системи виділення, основна функція якого — виведення продуктів…

Как отличить коронавирус от ОРВИ, гриппа и других заболеваний

Як відрізнити коронавірус від ГРВІ, грипу та інших захворювань

Коронавірус, грип та ГРВІ — результат проникнення вірусу в організм. Важливо розпочати лікування за наявності…