fbpx

ПН-СБ 7.00-19.00

НД 8.00-14.00

Київ, пр. Оболонський, 29 Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б
Замовити онлайн

Анемія (малокрів’я) — патологічне явище, яке може розвинутися по ряду причин і бути супутником серйозних хвороб. Аналіз крові при анемії виявляє зменшення в ній рівня еритроцитів і / або гемоглобіну. Незалежно від факторів, що викликали малокрів’я, у всіх хворих воно проявляється однаково: слабкістю, запамороченням, задишкою, блідістю, тахікардією та судомами литкових м’язів. Ступінь тяжкості анемії прямо пропорційне зниження вмісту гемоглобіну в крові.

Аналізи при анемії в лабораторії Biolab Diagnostic

Для діагностики малокрів’я ми пропонуємо пакет №40, до складу якого входять:

  • залізо (Fe);
  • загальна залізозв’язуюча здатність сироватки (ЗЗДС);
  • трансферин;
  • ферритин;
  • вітамін В12 (ціанокобаламін);
  • вітамін В9 (фолієва кислота).

Цей комплекс тестів дозволяє лікарю встановити причину малокрів’я і підібрати алгоритм лікування. При анемії для аналізу береться венозна кров.

Різновиди анемії

З урахуванням механізмів виникнення анемії виділяють кілька її патогенетичних видів.

Залізодефіцитна

Зустрічається найчастіше у вагітних жінок. Загальний аналіз крові при залізодефіцитній анемії характеризується зменшенням кількості еритроцитів і зниженням рівня гемоглобіну. Основна причина – порушення всмоктування заліза в травному тракті або його недолік в раціоні. При залізодефіцитній анемії аналіз крові показує збільшення концентрації феритину і нормальну ЗЗДС.

Апластична (гіпопластична)

Викликана пригніченням утворення крові в кістковому мозку. Діагностується у людей, які перенесли променеву терапію, важкі вірусні інфекції або тривалий час піддавалися впливу токсинів. При апластичній (гіпопластичній) анемії аналіз крові виявляє різке падіння числа лейкоцитів і тромбоцитів, а вміст гемоглобіну – менше 110 г/л при нормі 120-160 г / л.

Гемолітична

Про неї говорять, коли спостерігається дуже швидке руйнування в крові еритроцитів. Клінічно виражається жовтяницею, неприродним кольором сечі і калу. При гемолітичній анемії аналіз крові виявляє підвищення білірубіну і сироваткового заліза.

В 12-дефіцитна

Небезпечна форма анемії, обумовлена дефіцитом в організмі ціанокобаламіну. У групі ризику — вегетаріанці і люди старшого віку, які страждають патологіями травної системи. Класична ознака — «лакований» язик малинового кольору. При В12-дефіцитної анемії аналіз крові встановлює недолік цього вітаміну.

Підготовка до дослідження

Щоб результати були достовірними:

  • Здавайте кров натщесерце.
  • Виключіть прийом залізовмісних препаратів протягом трьох діб до дослідження.
  • Узгодьте з лікарем необхідність тимчасової відміни всіх інших ліків.
  • Уникайте фізичних навантажень і нервово-психічних переживань за годину до взяття біоматеріалу.

У лабораторії Biolab Diagnostic можна здати аналізи на анемію за попереднім записом. Результати будуть готові через 2 робочих дні.