fbpx

ПН-СБ 7.00-19.00

НД 8.00-14.00

Київ, пр. Оболонський, 29 Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б
Замовити онлайн

Щитовидна залоза – найбільша в людському організмі заліза ендокринної системи. Вона продукує, накопичує і виділяє в кровотік гормони, що регулюють обмін речовин, енергетичні та теплові процеси. Аналізи на щитовидку – комплекс досліджень, що дозволяють оцінити її стан і функціональність. Інтерпретуючи їх результати, лікар може виявити у пацієнта патології, які виникають внаслідок гіпо чи гіперфункції залози, аутоімунні захворювання, пухлини. Для аналізу береться венозна кров.

Гормони щитовидної залози

Основні гормони, синтезовані щитовидною залозою, або тиреоїдні гормони – трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т4). Вони виробляються під контролем гіпоталамо-гіпофізарної системи за допомогою виділення тиреотропного гормону гіпофіза (ТТГ). Секреція тиреоїдних гормонів залежить від кількості йоду, що надходить в організм ззовні.

Всі види аналізів на гормони щитовидки обов’язково включають визначення рівня тироксину. Саме цей параметр є основним при дослідженні функції та стану залози.

Які захворювання виявляє аналіз?

Комплекс досліджень для щитовидної залози призначає ендокринолог, акушер-гінеколог, терапевт, педіатр, невропатолог, хірург, кардіолог або ревматолог. За допомогою аналізу крові на щитовидку виявляється цілий ряд патологій:

 • дифузний токсичний зоб (Базедова хвороба, хвороба Грейвса);
 • аутоімунний тиреоїдит Хашимото;
 • токсичний багатовузловий зоб;
 • тиреоїдити різних форм;
 • пороки розвитку щитовидної залози;
 • тиреотоксикоз вагітних;
 • рак залози й мн. ін.

Аналіз крові на гормони щитовидної залози вкрай важливий для діагностики гіпо та гіпертиреозу, новоутворень гіпофізу, легких, молочних залоз. Він нерідко використовується при пошуку причин жіночого безпліддя і патологій вагітності.

Дослідження щитовидки: аналізи й ціни

Наш медико-діагностичний центр для оцінки стану щитовидки проводить два комплексу досліджень: пакет №54 (термін виконання – 6 робочих днів) і пакет №55 (результати будуть готові через 7 робочих днів).

Ціна аналізів на гормони щитовидної залози – 759,60 грн. для пакета №54 та 1094,40 грн. для пакета №55. Ціна вказана з урахуванням знижки 10%, яка діє при оплаті онлайн через сайт.

Підготовка до здачі крові в Biolab Diagnostic

До аналізам для перевірки щитовидної залози необхідно правильно підготуватися:

 • За погодженням з лікарем призупинити прийом гормональних препаратів за 2 доби до дослідження;
 • Виключити вживання їжі протягом 3 годин до здачі крові. Для грудних дітей цей час можна скоротити до 40 хвилин. Дозволяється пити чисту воду;
 • Уникати стресів і фізичного перенапруження в останню добу перед аналізом;
 • Припинити паління за 3 години до процедури.

Аналізи на гормони щитовидної залози й гіпофіза мають величезну діагностичну цінність. Від їх рівня безпосередньо залежить нормальна робота життєво важливих систем організму. Своєчасне виявлення гормонального дисбалансу – запорука успішного та ефективного лікування.