Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн
Анализ на онкологию

Аналізи на рак: як перевіритися на онкологію

Рак — серйозне захворювання, що забирає мільйони життів щороку. Для боротьби з ним проводяться регулярні дослідження, вченими використовуються інноваційні технології. Негативна статистика під час лікування захворювання пов’язана з його пізнім виявленням. Але виживання серед пацієнтів можна збільшити, використовуючи ранню діагностику. Один із найточніших методів виявлення — аналіз на онкомаркери. Його цінність полягає у можливості запідозрити початкову стадію хвороби, своєчасно розпочати подальші дослідження.

Природа виникнення раку — мутації клітин. Змінюється їхній зовнішній вигляд та поведінка. Змінені клітини виділяють онкомаркери. Їх можна виявити у біорідині на початкових стадіях розвитку злоякісної пухлини. Також онкомаркери синтезуються здоровими клітинами, але у набагато меншій кількості.

Мутації виникають випадково, іноді на цей процес впливають зовнішні чинники:

 1. Паління.
 2. Ультрафіолетовий вплив.
 3. Регулярне вживання їжі з канцерогенами.

Своєчасний аналіз крові на онкологію допоможе зрозуміти, чи є ракові клітини в організмі. Звертайтеся за допомогою до лабораторії Biolab Diagnostic для отримання точних результатів.

Спадкова передача раку

Мутації клітин можуть бути придбаними чи спадковими, передаючись від батьків дітям. В останньому разі є ймовірність поширення дефекту від батька чи матері незалежно від статі дитини. Найчастіше мутації локалізуються у певних місцях, викликаючи рак:

 1. Грудей (5–10%).
 2. Передміхурової залози (8–10%).
 3. Яєчників (20–25%).
 4. Підшлункової залози (10%).
 5. Товстої кишки (10–15%).
 6. Шлунка (5–10%).

Щоб виключити сімейну форму захворювання, рекомендовано здати аналіз на онкологію. Тест актуальний у разі виявлення таких факторів, як:

 1. Наявність онкологічного захворювання у близького родича.
 2. Поява пухлини у члена сім’ї віком до 45 років.
 3. Наявність раку грудей у ​​чоловіка за родинною лінією.
 4. Поява у члена сім’ї множинних пухлин.

Тести на онкологію актуальні й за відсутності ракових захворювань у родичів. Своєчасне виявлення онкомаркерів — можливість ухвалити рішення щодо здоров’я, вибору професії, періодичності обстежень.

Як перевіритись на онкологію: особливості проведення аналізу

Які аналізи здають на рак? Найпоширеніші дослідження та терміни їх виконання наведені у таблиці:

Тип онкомаркераТермін виконання
Онкомаркер шлунка (СА–72–4)4 дні
Онкомаркер яєчників (НЕ–4)4 дні
Онкомаркер яєчників (СА–125)2 дні
Онкомаркер молочної залози (СА–15,3)2 дні
Онкомаркер підшлункової залози (CA–19–9)2 дні
Пакет онкомаркерів для чоловіків №36. У комплексі: онкомаркер підшлункової залози (СА–19–9), раковоембріональний антиген (РЕА, СЕА), простат-специфічні антигени загальний (PSA) та вільний (PSAf)2 дні
Пакет онкомаркерів для жінок №35. У комплексі: онкомаркер яєчників (СА–125), онкомаркер молочної залози (СА–15,3), онкомаркер підшлункової залози (CA–19–9), раковоембріональний антиген (РЕА, СЕА)2 дні

Щоб здати аналіз на рак, відвідайте лабораторію. Для проведення досліджень потрібна венозна кров. З метою зберігання та транспортування біоматеріалу використовується пробірка ЕДТА. Прилади, витратні елементи постачаються перевіреними компаніями-виробниками, що виключає помилки під час аналізу. Можливий забір біоматеріалу з виїздом додому.

Які аналізи здають на онкологію: варіанти для диференційованої діагностики

Диференційована діагностика раку включає не лише аналіз на онкомаркери. Лікар може призначити такі обстеження:

 1. Загальний та біохімічний аналізи крові.
 2. Цитологію (біопсію молочної залози, пункцію щитоподібної залози, зішкріб зі слизової шийки матки для жінок, мазок та секрет простати для чоловіків).
 3. Аналіз калу на приховану кров.
 4. Дослідження сечі на вміст сечовини, креатиніну, білків, фосфатів.

Уточнивши, які аналізи здають на онкологію та пройшовши дослідження, ви зберете важливу інформацію про стан здоров’я. Лікар оцінить результати, за необхідності призначить відповідне лікування. Але для точності досліджень важливо наперед дізнатися, як здати аналіз на онкологію, підготуватися до нього.

Наявність онкомаркерів: необхідні обстеження

Пройдений тест на онкологію може вказати на наявність онкомаркерів. Але результат не є підтвердженням раку. Йдеться про високий ризик розвитку захворювання. За позитивного результату необхідно звернутися до онколога, регулярно проходити обстеження:

 1. Магнітно-резонансну томографію.
 2. Ультразвукову діагностику.
 3. Комп’ютерну/мультиспіральну томографію та ін.

Всі дослідження призначаються лікарем. За необхідності уточнення діагнозу він підкаже, який аналіз здати на рак.

Cлідкуйте за нами у соцмережах

Останні новини

Витамин Д

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D і як перевірити його рівень у крові?

Користь вітаміну Д неоціненна для розвитку дітей, нормальної життєдіяльності дорослих. Надходження елемента в організм обумовлено…

Антиген, ПЦР или ИФА

Антиген, ПЛР чи ІФА. У чому різниця?

Сезонне зниження імунітету — не рідкість. Несприятливі погодні умови можуть похитнути здоров’я. Підвищена температура, закладеність…

Почки

Як зрозуміти, що з нирками проблеми?

Нирки — це життєво важливий парний орган системи виділення, основна функція якого — виведення продуктів…