Аналізи на гормони у Києві
Артикул | Назва аналізу | Термін виконання | Ціна ,₴ |
---|---|---|---|
0008 | Пакет №8 Репродуктивна панель | 2 р.д. i Тестостерон загальний (Т загальний), Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), Лютеїнізуючий гормон (ЛГ), Пролактин | 798.00 718.20 ЗАМОВИТИ |
0009 | Пакет №9 Жіноче здоров'я (гормони) | 4 р.д. i Прогестерон, Пролактин, Тестостерон загальний (Т загальний), Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), Лютеїнізуючий гормон (ЛГ), Тиреотропний гормон (ТТГ, TSH) | 1158.00 1042.20 ЗАМОВИТИ |
Тест на гормони — лабораторне дослідження, що дозволяє оцінити стан різних органів шляхом вимірювання біологічно активних речовин ендокринної системи. Такі аналізи є найточнішим та найефективнішим способом визначення причин безпліддя, порушень менструального циклу та інших відхилень у роботі репродуктивної системи.
Коли слід здати аналізи на гормони
Гормони — це спеціальні біологічні «посередники», що виробляються в залозах внутрішньої секреції, через кровотік поширюються по всьому організму та регулюють роботу органів. Вони впливають практично на всі процеси в нашому тілі: обмін речовин, імунний захист, репродуктивну функцію, лібідо, сон, мислення, поведінку, настрій. Крім своїх безпосередніх завдань, ці речовини регулюють розподіл жиру та волосяного покриву, структуру кісткової тканини, роботу нервової та серцево-судинної систем, стан шкіри. Недолік чи надлишок кожного з гормонів може позначатися на загальному функціонуванні організму та стати причиною низки захворювань.
Для жінок особливу роль відіграють речовини, що виробляються гіпоталамусом, гіпофізом та яєчниками. З підліткового віку до настання менопаузи вони координують фази менструального циклу, відповідають за перебудову організму у процесі виношування малюка, пологів та лактації.
Аналіз на жіночі гормони насамперед необхідно здати жінкам, які готуються стати мамами. Пакет №8 «Репродуктивна панель» включає вивчення речовин, що відповідають за овуляцію, підготовку матки до імплантації заплідненої яйцеклітини, нормальне виношування плода. Комплекс досліджень дозволяє визначити можливу причину безпліддя чи мимовільного переривання вагітності.
Гінеколог може порекомендувати здати аналізи на гормони у разі порушень менструального циклу, підозрі на полікістоз або пухлини яєчників, зниження лібідо. Допоможе таке дослідження і для контролю за станом організму, коли наближається менопауза. Аналіз на гормони може також призначатися у разі порушень обміну речовин, себорейному дерматиті та інших проблем зі шкірою. Пакет №9 «Жіноче здоров’я», крім стандартних репродуктивних досліджень (як пакет №8), враховує рівень ТТГ (тиреотропний гормон).
За наявності аменореї, збоях менструального циклу, тяжкому ПМС, безплідності лікар зможе додатково перевірити функцію щитоподібної залози. Для цього необхідно здати хоча б аналіз крові на тиреотропний гормон (ТТГ) та тироксин (Т4).
Які гормони потрібно перевіряти жінкам
Комплексний аналіз крові на гормони передбачає перевірку основних параметрів, що регулюють роботу репродуктивної системи:
- Естрадіол — найактивніший жіночий гормон естрогенної групи. Він відповідає за формування первинних та вторинних статевих ознак, овуляцію, запліднення яйцеклітини та нормальний перебіг вагітності.
- Прогестерон (ПРГ) — гормон, що відповідає за підготовку ендометрію до імплантації яйцеклітини, зниження імунної відповіді в організмі матері для прийняття ембріона, запобігання передчасним пологам, контроль лактації.
- Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) змінює свою концентрацію в залежності від фази циклу. Стимулює розвиток фолікула в яєчнику, виведення яйцеклітини у фаллопієву трубу. ФСГ регулює синтез інших статевих гормонів. Також він забезпечує нормальний стан слизової оболонки матки.
- Лютеїнізуючий гормон (ЛГ), подібно до ФСГ, стимулює вихід зрілої яйцеклітини у фазі овуляції. Бере участь у формуванні жовтого тіла.Також він регулює секрецію репродуктивних гормонів.
- Загальний тестостерон відповідає за статевий потяг, зростання м’язів, щільність кісток, параметри волосяного покриву. Порушення синтезу тестостерону можуть призвести до збоїв менструального циклу, безпліддя, розвитку синдрому полікістозних яєчників.
- Пролактин (ПРЛ) визначає розвиток молочних залоз, секрецію молозива та його перетворення на зріле молоко. Регулює рівень естрогенів, ФСГ та ЛГ.
Як правильно здавати кров на гормони
Предметом дослідження є сироватка венозної крові. Для отримання правдивого результату необхідно дотримуватись загальних рекомендацій перед забором крові:
- За добу до аналізу захистити себе від фізичної та емоційної перевтоми.
- Здавати кров слід вранці натще, до цього можна пити лише воду без газу.
- За годину до обстеження слід виключити вплив нікотину.
Крім того, перед здаванням аналізів на гормони діють специфічні вимоги. За 48 годин до процедури слід призупинити прийом гормональних препаратів (попередньо слід проконсультуватися з лікарем).
Залежно від мети дослідження здавати аналіз необхідно у певну фазу циклу, коли кількість гормонів є найрепрезентативнішою. Оптимальний день для здачі біоматеріалу слід уточнити у лікаря. Зазвичай естрадіол, ФСГ, ЛГ, загальний тестостерон треба здавати на 2–4 день після початку менструації. Прогестерон — на 21–23 день за умови 28-денного циклу. Зверніть увагу, ціна аналізу на гормони здебільшого формується індивідуально — залежно від того, чи ви хочете перевірити конкретний параметр або замовити комплексний лабораторний пакет.
Здати аналізи на гормони швидко і недорого ви можете в медико-діагностичному центрі Biolab Diagnostic. Рекомендуємо записатися на прийом онлайн. Це заощадить не лише час очікування у приймальні, але й ваш бюджет — ціна аналізів на гормони за умови оплати на сайті нижча на 10%.