Київ, пр. Оболонський, 29 ПН-ПТ 07:30 - 13:00
СБ 08:00 - 10:00
НД вихідний
Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б Київ, вул. Деміївська, 13 тимчасово не працюють
Замовити онлайн
Анализы при беремености

Аналізи для вагітних

У період виношування дитини майбутня мати проходить безліч медичних обстежень, здає спеціальні лабораторні тести. На підставі отриманих результатів лікар контролює стан жінки, стежить за розвитком плоду. Перелік аналізів для вагітних затверджений Міністерством охорони здоров’я України та є складовою частиною пренатального скринінгу, проведеного раз на триместр. Завдання тестів – своєчасно виявити ускладнення процесу виношування плоду.

Планування вагітності

Часто до гінеколога приходять дівчата з вже безсумнівним фактом вагітності і «букетом» різноманітних патологій, які легко і вчасно виліковуються при більш відповідальному підході до планування появи нового члена сім’ї. Для збереження власного здоров’я, благополучного виношування і народження малюка потрібно знати, які аналізи здають перед вагітністю.

До них відноситься, перш за все, дослідження крові в рамках ТОRCH-панелі. Тест дозволяє вчасно виявити у майбутньої мами специфічні інфекції, що передаються трансплацентарно, і уберегти майбутню дитини від зараження токсоплазмозом, цитомегаловірусом, вірусом простого герпесу. Даний аналіз крові при вагітності виявляє антитіла до краснухи – вкрай небезпечною для плода інфекції. При відсутності імуноглобулінів пацієнтці рекомендують вакцинуватися. Через 3 місяці можна спокійно планувати зачаття.

Крім того, жінці, яка бажає завагітніти лікар може порадити здати:

 • загальні аналізи крові та сечі;
 • мазок на ступінь чистоти піхви;
 • аналіз крові на гепатити В, С;
 • цервікальний мазок на цитологію.

При підготовці до виношування дитини бажано пройти дослідження гормонального фону і зробити розгорнуту коагулограму (гемостазіограми) для оцінки факторів згортання крові.

Які аналізи здають при вагітності

Обов’язкові аналізи при постановці на облік у зв’язку з вагітністю:

 • загальноклінічне і біохімічне дослідження крові;
 • загальний аналіз сечі;
 • аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ);
 • з’ясування групи, резус-фактора крові;
 • визначення в крові ПАПП-білка;
 • коагулограма;
 • дослідження сироваткового заліза;
 • реакція Вассермана;
 • аналіз на ВІЛ.

Додаткові аналізи вагітних (призначаються на розсуд лікаря):

Показання для обов’язкових аналізів при вагітності – факт наявності плодового яйця. Додаткові дослідження спостерігає акушер-гінеколог призначає при виявленні:

 • ендокринних, ниркових, інфекційних захворювань у жінки;
 • загрози переривання вагітності;
 • негативного резус-фактора крові вагітної;
 • хромосомних аномалій у майбутніх батьків або близьких родичів.

Які аналізи треба здавати при вагітності і на яких тижнях, жінці пояснить спостерігач акушер-гінеколог. Своєчасна постановка на облік – у 5-7 тижнів – дозволить необхідні дослідження пройти у визначені терміни.

Аналізи при вагітності по тижнях

Послідовність здачі аналізів під час вагітності визначена особливостями внутрішньоутробного розвитку плода. Необхідно проходити призначені дослідження в задані терміни, оскільки при занадто пізньої або передчасної здачі їх результати виявляться складними для розшифровки.

Обов’язкові лабораторні аналізи жінка вперше здає при постановці на облік. При нормальному перебігу гестаційного періоду тести повторюють на терміни 16-19 тижнів і 30-32 тижні. Виняток – загальний аналіз сечі: при вагітності його потрібно буде здавати перед кожним походом в жіночу консультацію. Регулярне дослідження урини допоможе вчасно виявити порушення функції нирок і початок токсикозу.

При підозрі на наявність патологій плоду або погіршенні самопочуття майбутньої матері список лабораторних аналізів вагітних по тижнях може бути доповнений аналізом сечі по Нечипоренко або Зимницькому, аналізом добової сечі на цукор. Дослідження можуть проводитися в нестандартні терміни.

Для контролю перебігу 3-го триместру вагітності додатково іноді призначаються гормональні дослідження крові. Наприклад, різке зниження рівня естріолу пізніше 30-го тижня – маркер кисневого голодування плода.

В цілому, для конкретної жінки існує індивідуальний спектр необхідних аналізів крові і сечі при вагітності. Як здавати тести, з якою кратністю і коли, найкраще визначить спостерігає доктор.

Поставтеся до аналізів серйозно. Будь-який лабораторний тест – крок назустріч благополучному народженню здорового малюка.

Cлідкуйте за нами у соцмережах

Останні новини

Витамин Д

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D і як перевірити його рівень у крові?

Користь вітаміну Д неоціненна для розвитку дітей, нормальної життєдіяльності дорослих. Надходження елемента в організм обумовлено…

Антиген, ПЦР или ИФА

Антиген, ПЛР чи ІФА. У чому різниця?

Сезонне зниження імунітету — не рідкість. Несприятливі погодні умови можуть похитнути здоров’я. Підвищена температура, закладеність…

Почки

Як зрозуміти, що з нирками проблеми?

Нирки — це життєво важливий парний орган системи виділення, основна функція якого — виведення продуктів…