14.10 працюємо з 8.00 до 14.00

ПН-СБ 7.00-19.00

НД 8.00-14.00

Київ, пр. Оболонський, 29 Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б
Замовити онлайн

Сифіліс – передається переважно статевим шляхом, відноситься до венеричних захворювань. Аналіз крові на сифіліс входить в число обов’язкових тестів при вагітності, госпіталізації, деяких формах працевлаштування.

Коли потрібні аналізи на сифіліс?

Збудник сифілісу – бактерія бліда трепонема, відноситься до сімейства спірохет. Передається від інфікованої людини при статевому контакті, проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки. Можлива передача від матері до плоду, тому при вагітності і плануванні варто здати аналізи на сифіліс. Аналіз на сифіліс входить в групу обов’язкових аналізів (ВІЛ, гепатит В, гепатит С, сифіліс), які потрібні в таких випадках:

  • перед госпіталізацією, при медкомісії;
  • вагітність;
  • при працевлаштуванні для медпрацівників, працівників громадського харчування, працівників торгівлі та ін.
  • для отримання медичної книжки.

Випадки передачі сифілісу при медичних маніпуляціях і побутовим шляхом дуже рідкісні. На ранніх стадіях захворювання може протікати безсимптомно протягом тривалого періоду, носій може не знати про зараження і заражати партнерам. Перебіг хвороби поділяють на 3 стадії:

  1. Первинний сифіліс. Інкубаційний період до перших симптомів від 10 днів до 3 місяців. Перші ознаки – поява однієї або декількох невеликих виразок (шанкров), найчастіше в області геніталій, в тому числі – на внутрішніх статевих органах у жінок. Ці прояви безболісні і можуть залишитися непоміченими. Незабаром шанкр заживає, і хвороба переходить в наступну стадію.
  2. Вторинний сифіліс. Виявляється у вигляді висипки, що не викликає свербіж і схожою з симптомами інших захворювань. У числі симптомів підвищена температура, набухання лімфатичних вузлів, болючість в м’язах, суглобах. Симптоми проходять самостійно, після чого сифіліс переходить в третю стадію.
  3. Третинний сифіліс. Вражає внутрішні органи, центральну нервову систему, головний мозок, судини, опорно-руховий апарат. Прогресування хвороби може тривати роками. Кращий спосіб захисту від важкого і небезпечного захворювання – здати аналіз на сифіліс.

Коли і де здати аналіз на сифіліс в Києві?

Аналіз на сифіліс здають у напрямку, він включений в комплексний аналіз на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), гепатит, сифіліс при обстеженнях, скринінгу вагітних, до госпіталізації і т.д. Для контролю за здоров’ям можна самостійно здавати аналізи на сифіліс, ціна дослідження невисока, результат доступний через 2-3 дні.

Тести діляться на трепонемні і нетрепонемні. Є різні варіанти аналізу на сифіліс, ціна залежить від методу дослідження. Трепонемний аналіз виявляє антитіла до збудника, нетрепонемних – антитіла до кардіоліпіну, що входить до складу бактерій. Виявляється при первинному сифілісі, результативний метод ранньої діагностики. Аналіз на сифіліс в Києві можна здати в лабораторії Biolab Diagnostic. ПЛР-дослідження виявляє ДНК збудника сифілісу, для цього береться урогенітальний зішкріб. Інший варіант – дослідження на наявність антитіл в крові до антигенів Treponema pallidum (бліда трепонема), збудника сифілісу це поширений вид аналізу на сифіліс, вартість тесту більш доступна.

Як підготуватися до аналізу на сифіліс?

Аналіз венозної крові на сифіліс здається натщесерце, напередодні слід дотримуватися дієтичного харчування, виключити алкоголь. Перед здачею урогенітального мазка потрібно утриматися від сечовипускання протягом 3 годин, жінкам не можна робити тест під час менструації. Аналізи на сифіліс рекомендується здавати регулярно, в рамках профілактичних скринінгів.