fbpx

ПН-СБ 7.00-19.00

НД 8.00-14.00

Київ, пр. Оболонський, 29 Київ, вул. Оноре де Бальзака, 55 Б
Замовити онлайн

Аналіз на холестерин дозволяє виявити ризик серцево-судинних катастроф, допомагає діагностувати печінкові, ниркові і ендокринні захворювання. Для дослідження береться сироватка венозної крові. Лабораторія Biolab Diagnostic пропонує доступну ціну аналізу на холестерин в Києві, яка становить 81 гривню при оплаті на сайті.

Значення холестерину

Холестерин – органічна сполука, що міститься в клітинних мембранах людини. Ця речовина утворюється в організмі з жирів, амінокислот, глюкози. Холестерин за хімічною структурою відноситься до класу спиртів, тому його іноді називають холестеролом.

Важко переоцінити роль холестерину в життєво важливих обмінних процесах. Він забезпечує стійкість клітин до різних температур, бере участь в травленні, у виробленні гормонів, вітаміну D і жовчних кислот.

Види ліпопротеїнів

Холестерин не розчиняється у воді, тому не переноситься кров’ю в чистому вигляді. Його переміщення відбувається в складі ліпопротеїнів – холестеринових-білкових комплексних сполук, яких в організмі є декілька видів.

Найбільш значні функції виконують два з них:

  • Ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ). Їх завдання – транспортування холестерину від периферичних тканин до печінки.
  • Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ), які переносять холестерол у зворотному напрямку – від печінки до периферії.

Результат розгорнутого аналізу крові на холестерин залежить від співвідношення рівнів ЛПВЩ і ЛПНЩ, а також від типу раціону і швидкості вироблення холестерину печінкою, кишечником, надниркові залози, статевими залозами та нирками.

В біохімічному аналізі крові холестерин вказується у вигляді загального сумарного показника. Щоб дізнатися зміст окремо ЛПНЩ і ЛПВЩ, потрібно робити ліпідограму.

Показання до обстеження

Аналіз призначається, якщо лікар підозрює у пацієнта:

  • дисфункцію щитоподібної залози;
  • тромбози;
  • атеросклероз судин;
  • нефротичний синдром.

Коли в організмі порушується обмін речовин, що виділяються з ЛПНЩ холестеринові кристали можуть утворювати атеросклеротичні бляшки. Останні осідають на стінках судин і перекривають їх просвіт, що загрожує інсультом або інфарктом. Аналіз на холестерин рекомендується пацієнтам групи ризику по розвитку атеросклерозу: курцям, діабетикам, гіпертонікам, які мають надлишкову масу тіла або спадкову схильність.