Аналіз крові на глисти у Києві
Артикул | Назва аналізу | Термін виконання | Ціна ,₴ |
---|---|---|---|
0007 | Пакет №7 Діагностика гельмінтозів | 4 р.д. i Лямблія (Giardia lamblia) сумарні антитіла IgA, IgM, IgG, Ехінокок (Echinococcus granulosus) сумарні антитіла Ig А, G, Аскарида (Ascaris lumbricoides) антитіла IgG | 1072.00 964.80 ЗАМОВИТИ |
Під гельмінтами або, як ми їх називаємо, глистами мають на увазі паразитуючих червів в організмах не тільки рослин і тварин, а й людини. Вони спричиняють інвазію. Це захворювання часто протікає безсимптомно, і носій глистів може не підозрювати про інфікування. Щоб вчасно виявити паразитів, рекомендується періодично здавати аналіз крові на глисти, що допоможе встановити наявність і вид гельмінтів або їх відсутність.
Які захворювання викликають глисти?
В організмі людини у відповідь на інфікування виробляються антитіла до антигенів паразитів, завдяки яким можна судити про зараження тим чи іншим гельмінтом. Медико-діагностичний центр Biolab Diagnostic пропонує здати аналіз крові на глисти в Києві окремо або одним пакетом № 7, який визначає такі види інвазії:
- Аскаридоз. Причиною захворювання є черві Ascarididae, їх яйця перебувають у ґрунті та зберігають свою життєздатність довгі роки. Заразитися ними можна на дитячих майданчиках і під час вживання немитих фруктів, зелені, овочів. Яйця, потрапляючи в організм, перетворюються на личинки, що проникають у кровоносну систему. Останні призводять до зараження легень, кишківника, печінки, можуть спричинити крововилив. Аналіз на глисти за кров’ю ґрунтується на визначенні антитіл IgG до аскарид, які можна виявити через 2 тижні після інфікування.
- Лямбліоз. Збудники цього захворювання — Giardia Lamblia, носіями яких є не тільки люди, а й тварини, у тому числі домашні улюбленці. Зараження відбувається фекально-оральним шляхом. Цей вид червів живе в жовчному міхурі та тонкій кишці. Аналіз крові на гельмінти визначає наявність сумарних антитіл IgA, IgM, IgG до збудника для виявлення фази захворювання. Дослідження проводиться після 10 дня від моменту інфікування, коли з’являються імуноглобуліни класу M — активна фаза. Потім утворюються IgA, що формують місцевий імунітет. І лише після цього з’являються імуноглобуліни класу G (антитіла пам’яті), що зберігаються у крові кілька місяців.
- Токсокароз. Збудник — нематода роду Toxocara. Паразитує у кишківнику кішок та собак. Зараження відбувається фекально-оральним способом через шерсть, залишки екскрементів тварин та ін. Потрапляючи в кишківник людини, личинки проникають у кров та заражають весь організм. Часто вони можуть спричинити ураження мозку, легень, печінки та очей. Аналіз крові на гельмінти ґрунтується на визначенні антитіл IgG до Тохосаra canis/cati (токсокара собак/кішок).
- Трихінельоз. Інфекційне захворювання, що викликається круглими червами Trichinella. Людина може заразитися від тварин або у разі вживання недостатньо термічно обробленого м’яса. Після потрапляння в організм на першій стадії личинки вражають поперечно-смугасту мускулатуру. На наступних етапах вони паразитують у тонкому кишківнику. При цьому можливий розвиток тяжких захворювань, наприклад, жирової/білкової дистрофії печінки або фіброзу легень. Тому так важливо вчасно здавати аналіз крові на глисти для визначення антитіл IgG до Trichinella. Від зараженої людини до решти членів сім’ї інфекція не передається.
- Ехінококоз. Збудники — личинки стрічкових червів Echinococcus multilocularis та Echinococcus granulosus. Основною причиною інфікування людини є заражені собаки. З кишківника яйця мігрують із кров’ю в легені та печінку, рідше — у кістки, головний мозок та інші органи. Потім Echinococcus granulosus у тканинах формують повільно зростаючі кісти, а Echinococcus multilocularis — пористі маси, що важко піддаються лікуванню. Кісти невеликі, однак, руйнують прилеглі тканини й можуть призвести до печінкової недостатності та навіть смерті. Рекомендується здавати аналіз на гельмінти для визначення сумарних антитіл Ig A, G до ехінокока, тому що організм реагує на зараження паразитом саме виробленням цих імуноглобулінів.
Можливі симптоми у разі зараження глистами
Гельмінти не завжди викликають явні симптоми. Рекомендується здавати аналіз крові на глисти у дітей та дорослих, якщо турбують кілька із можливих скарг:
- здуття живота;
- порушення травлення;
- нудота/блювота;
- свербіж в ділянці анального отвору;
- скрегіт зубами уві сні;
- схуднення за умови достатнього харчування.
Дослідження проходити не рідше одного разу на рік необхідно наступним категоріям населення:
- персоналу дошкільних/шкільних закладів;
- ветеринарам;
- офіціантам, кухарям.
Як підготуватися до аналізу на глисти
У разі оформлення послуги через сайт Biolab Diagnostic ціна аналізу крові на глисти у Києві буде нижчою на 10%. Для отримання максимально правильного результату рекомендуємо дотримуватися нескладних правил:
- Утриматися від вживання їжі за 8 годин до забору крові.
- Виключити мінімум за добу вживання алкогольних та газованих напоїв, антибактеріальних та лікарських препаратів.
Медико-діагностичний центр Biolab Diagnostic надає послугу виїзду медсестри додому для забору біоматеріалу. У цьому випадку ціна аналізу крові на глисти додатково включатиме вартість виїзду спеціаліста.